Reklama
Reklama

Najpopularniejsze teksty 2021 roku na epoznan.pl

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Przedstawiamy zestawienie artykułów, które cieszyły się w tym roku największą popularnością wśród czytelników.

1. Dlaczego wilki z okolic Swarzędza podchodzą pod domy? Prawdopodobnie umierają ich młode - 297 519 odsłon

Gmina planowała odstrzał wilków z okolic Swarzędza. Do sprawy odniosło się "Stowarzyszenie dla Natury WILK", które - choć samo jest powołane do ochrony populacji wilków - w tym przypadku poparło odstrzał. Stowarzyszenie opublikowało bardzo obszerną opinię, która wyjaśniała prawdopodobne powody podchodzenia wilków pod domy w okolicach Swarzędza.

2. Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS - 225 487 odsłon

Salmonella pojawiła się w mięsie indyka i kurczaka. Produkty zostały wycofane ze sklepów.

3. Ugniatał penisem ciasto do pizzy. Obrzydliwe nagranie z Murowanej Gośliny wyciekło do internetu - 192 918 odsłon

Do internetu wyciekło obrzydliwe nagranie, które przedstawiało scenę na której pracownik pizzerii z Murowanej Gośliny ugniata penisem ciasto do pizzy. 'Bohater' filmu opublikował go na swoim profilu w serwisie randkowym, po czym profil ten usunął.

4. Jarosław Kaczyński na budynku poznańskiego ZUS - 171 126 odsłon

Transparent pojawił się na budynku I oddziału ZUS w Poznaniu. Na transparencie oprócz wizerunku Jarosława Kaczyńskiego umieszczono też słynne gwiazdki. Sprawą zajęła się policja.

5. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji pożegnał się z mundurem. "Rozprawiał się z miejskimi gangami z lat dziewięćdziesiątych" - 130 467 odsłon

Po trzydziestu latach służby insp. Rafał Pawłowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przeszedł w stan spoczynku.

6. W Poznaniu otwiera się klub dla swingersów. Wśród atrakcji kopulodromy i pokój BDSM - 128 552 odsłony

Grupa SecretFace, prowadząca w Polsce kilka miejsc przeznaczonych dla fanów seksu grupowego, zapowiedziała, że otwiera swój lokal także w Poznaniu.

7. Szczepankowo: wilk wszedł na prywatną posesję i zaatakował psa? - 118 748 odsłon

Do zdarzenia doszło przy ulicy Glebowej. Na posesji, gdzie mieszkają dwa psy - owczarki podhalańskie nad ranem kamery zamontowane przy domu wychwyciły odwiedziny nietypowego gościa - prawdopodobnie wilka. Zwierzę przeskoczyło przez płot i poszarpało jednego z psów.

8. 32 mln zł kar za zmowę na rynku fitness. Wśród uczestników m.in. powstała w Poznaniu Fabryka Formy - 115 707 odsłon

Od 2018 roku UOKiK zajmował się postępowaniem antymonopolowym w sprawie niedozwolonych praktyk na polskim rynku fitness. W styczniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów właśnie wydał decyzję w tej sprawie. Kary nałożono na 8 firm. Większość pozostałych przedsiębiorców w trakcie postępowania zakończyła swoją działalność. Nie oznacza to jednak, że dokonane przez nich naruszenie nie spotkało się z karą - wśród przejętych spółek była m.in. ta, która powstała w Poznaniu - Fabryka Formy.

9. Weszli do schronu pod ulicą Jarochowskiego. Wejście tuż przy warzywniaku - 114 713 odsłon

Miłośników eksploracji poproszono o pomoc w zabezpieczeniu wejścia do obiektu. Wcześniej jednak weszli do wnętrza, a nagraniem podzielili się z naszymi czytelnikami.

10. Nie żyje Piotr Ś. Czyściciel kamienic miał 47 lat - 114 276 odsłon

Piotr Ś. uważany był za wyjątkowo skutecznego czyściciela, pozbywającego się lokatorów np. z mieszkań, które zmieniły właściciela. Często uciekał się jednak do kontrowersyjnych (choć to określenie dość delikatne) metod, wliczając w to niszczenie ścian czy odcinanie dostępu do prądu, wody i gazu. Skazano go za nękanie lokatorów pięciu poznańskich kamienic w latach 2011-13. Później Ś. usłyszał jeszcze wyrok 6-miesięcy więzienia za wyłudzenie pieniędzy od 84-latki.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro