Reklama
Reklama

Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexas_Fotos / pixabay.com

Chodzi o mięso wyprodukowane przez firmę Animex Kutno dla dwóch sieci spożywczych.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, w przypadku Biedronki chodzi o produkt sznycel z fileta z kurczaka, w którym stwierdzono obecność Salmonella. Konkretnie chodzi o partię 2272003053 z datą ważności 7 marca 2021.

- Zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella Enteritidis w produkcie sznycel z fileta z kurczaka nr partii 2272003053 rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego - podaje GIS.

W przypadku Lidla chodzi o mięso mielone z fileta kurczaka, w którym także potwierdzono obecność Salmonella. To partia 2261003858 z datą ważności 4 marca 2021. I w tym przypadku producent, Animex Kutno, zaczął procedurę wycofywania produktu z rynku.

Klienci, którzy posiadają wyżej wymienione produktu, nie powinni ich spożywać. - W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem - podaje GIS.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro