Reklama

Nie żyje Piotr Ś. Czyściciel kamienic miał 47 lat

W piątek w wieku 47 lat zmarł Piotr Ś.

Nieoficjalna informacja dotarła do naszej redakcji w sobotę, a w poniedziałek o śmierci najsłynniejszego w naszym regionie czyściciela kamienic napisała "Gazeta Wyborcza". To oznacza, że nie odbędzie on kary dwóch lat pozbawienia wolności, którą od pewnego czasu skutecznie odraczał ze względu na zły stan zdrowia. Skazano go za nękanie lokatorów pięciu poznańskich kamienic w latach 2011-13. Później Ś. usłyszał jeszcze wyrok 6-miesięcy więzienia za wyłudzenie pieniędzy od 84-latki.

Ś. uważany był za wyjątkowo skutecznego czyściciela, pozbywającego się lokatorów np. z mieszkań, które zmieniły właściciela. Często uciekał się jednak do kontrowersyjnych (choć to określenie dość delikatne) metod, wliczając w to niszczenie ścian czy odcinanie dostępu do prądu, wody i gazu.

Był także częstym gościem mediów, z którymi chętnie rozmawiał. Potrafił zresztą skutecznie zainteresować opinię publiczną swoją osobą - tak było choćby w 2015 roku, kiedy zaproponował przekazanie kilku zarządzanych przez niego lokali w celu stworzenia tam schronienia dla 300 uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Wówczas kwestia przyjmowania imigrantów była głównym tematem toczącej się kampanii wyborczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro