Reklama

Letnie koncerty poznańskiej orkiestry jazzowej z Moniką Borzym i Pauliną Przybysz

Klub Blue Note zaprasza wszystkich miłośników muzyki na żywo na dwa wyjątkowe koncerty, które odbędą się na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. Blue Jazz Orchestra, składająca się z wybitnych poznańskich muzyków, przygotowała specjalne projekty ze znanymi wokalistkami: jazzowo-hiphopowy koncert z Pauliną Przybysz (20 lipca) oraz zmysłowo-liryczny z Moniką Borzym (16 sierpnia).

Blue Jazz Orchestra to profesjonalny big-band związany z poznańskim klubem Blue Note. Zespół tworzą najlepsi jazzmani z regionu, a jego kierownikiem artystycznym jest Piotr Scholz - uznany kompozytor, gitarzysta, dyrygent i wykładowca. Od debiutu w grudniu 2023 roku orkiestra wyprzedaje wszystkie koncerty w Blue Note. Dwa wakacyjne występy na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek, to okazja, aby poznaniacy i poznanianki poznali nasz lokalny, muzyczny powód do dumy. Blue Jazz Orchestra to jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym. Każdy koncert, to inna odsłona zespołu - od latin jazz, poprzez swingowe perełki w stylu Franka Sinatry, aż po najpiękniejsze piosenki o miłości. Co zaprezentują podczas letnich wieczorów?

20 lipca: Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz

W pierwszej kolejności na scenie spotkają się: Blue Jazz Orchestra oraz Paulina Przybysz. Ten projekt połączy światy jazzu, hip-hopu i soulu, a utwory D'Angelo czy J Dilli zabrzmią w zupełnie nowej, jazzowej, aranżacji. Paulina Przybysz, znana z takich projektów jak Sistars, Pinnawela czy RiTa Pax, jest artystką, która nie boi się muzycznych eksperymentów. Po zakończeniu działalności Sistars wróciła na scenę solową, zdobywając Fryderyka za album "Chodź tu". Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, a jej otwartość na różne gatunki muzyczne gwarantuje niezapomniane wrażenia. Koncert odbędzie się 20 lipca o godzinie 19:00 na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. Bilety dostępne są w serwisie Eventim.

16 sierpnia: Blue Jazz Orchestra & Monika Borzym

Na drugim koncercie Blue Jazz Orchestra wystąpi z Moniką Borzym - jedna z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek jazzowych. Jej głęboki, zmysłowy głos i wyjątkowa osobowość muzyczna zapewnią wyjątkowy wieczór. Monika Borzym ma na koncie współpracę z takimi gigantami jazzu jak John Scofield czy Randy Brecker, a jej płyty wielokrotnie zdobywały status platynowych i złotych. Koncert z Blue Jazz Orchestrą, to doskonała okazja, by usłyszeć jej największe przeboje w towarzystwie znakomitej orkiestry, a także jazzowe standardy w nowoczesnej odsłonie. Koncert odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 19:00 na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. Bilety dostępne są w serwisie Eventim.

Lato z jazzem, funkiem i soulem

Oba koncerty odbędą się w ramach Blue Summer Jazz Festival, czyli nowej, wakacyjnej inicjatywie klubu Blue Note, która przenosi muzykę jazzową z zamkniętych przestrzeni na świeże powietrze. W lipcu, sierpniu i wrześniu na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek, a także w samym klubie odbędą się koncerty gwiazd z Polski i zagranicy, a ze sceny usłyszeć będzie można zarówno jazz, ale także soul, gospel czy R&B. Zagrają: Cory Henry, Kokoroko, Jazz Band Młynarski-Masecki, Poluzjanci, Adi Oasis i Emmet Cohen. Zobacz kalendarium koncertów.

Blue Jazz Orchestra tworzą: Piotr Scholz, Maciej Kociński, Dawid Tokłowicz, Kuba Marciniak, Marek Konarski, Tomasz Orłowski, Kuba Jóźwiak, Kajetan Sobieraj, Piotr Banyś, Maciej Kołodziejski, Gracjan Matouszek, Filip Chojnacki, Damian Kostka, Stanisław Aleksandrowicz.

Koncerty Blue Jazz Orchestra realizowane są w ramach projektu "Blue Jazz", dofinansowanego ze środków budżetowych miasta Poznania. #poznanwspiera

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro