Reklama

Ulica Święty Marcin zalana olejem spożywczym. Sprawca ma pokryć koszty czyszczenia nowej nawierzchni

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Już dostał mandat od Straży Miejskiej.

W piątek w godzinach popołudniowych ulica Święty Marcin został zanieczyszczona olejem spożywczym. - Podczas zawracania busem, w rejonie ul. Garncarskiej, w skrzyni ładunkowej pojazdu przewrócił się zbiornik z olejem spożywczym. Wylewający się olej zanieczyścił nawierzchnię jezdni, początkowo na odcinku od ul. Kantaka, aż do ul. Gwarnej. Tam, po krótkim postoju, samochód ruszył dalej, ale rozlany na jezdni olej został rozjechany przez przejeżdżające samochody zanieczyszczając nawierzchnię aż do al. Niepodległości - informują mundurowi.

Na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli zanieczyszczony odcinek, wezwali firmę sprzątają i Zarząd Dróg Miejskich. Operator miejskiego monitoringu szybko natomiast podał im numery rejestracyjne pojazdu, z którego wylała się ciecz.

Sprawcę ustalono i ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Ale mandat to dopiero początek. Kierowca będzie też musiał ponieść koszty czyszczenia nowej nawierzchni ulicy. Jak wyjaśniła nam Agata Kaniewska z ZDM, pieniądze ściągane są przeważnie z ubezpieczenia sprawcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro