Reklama

Ksiądz odmówił odprawienia mszy, bo parafianka "epatuje tęczą"

fot. Maria Jaszczyk / FB
fot. Maria Jaszczyk / FB

Do sytuacji doszło w miejscowości Nowiny pod Złotowem.

Jak opisuje portal asta24.pl, Maria Jaszczyk od wielu lat organizuje we wsi imprezę plenerową, podczas której promowane jest oddawanie krwi, szpiku i narządów. Od 5 lat wydarzenie rozpoczynało się od mszy świętej, którą odprawiano w intencji powrotu do zdrowia osób oczekujących na przeszczep, a także w intencji tych, których już z nami nie ma. W tym roku ksiądz jednak odmówił odprawienia mszy na tradycyjnej już imprezie.

Jak relacjonuje w rozmowie z lokalnym portalem ksiądz zapowiedział organizatorce wydarzenia, że mszę odprawi, ale jak kobieta się nawróci i przestanie epatować tęczą. Dodał też, że ma się zastanowić nad swoim zachowaniem. A pani Maria słynie z tego, że głośno mówi o swoich poglądach. Zaznacza, że jest katoliczką, ale nie rozumie nagonki na społeczność LGBT, której należy się szacunek.

Wieś należy do parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie. Proboszcz w rozmowie z portalem asta24.pl przyznał, że "Pani Maria wie dlaczego nie odprawił mszy". I zdania nie zmienił. Próba zaproszenia innego księdza z okolicy długo nie dawała rezultatu. Część odmawiała wiedząc, że organizatorka imprezy ma "konflikt" z proboszczem. Ostatecznie mszę odprawił ksiądz z Wałcza, który jest kolegą Marii Jaszczyk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro