Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-7
HYDE PARK: Plecak, czy tornister dla dziecka?
WASZE KOMENTARZE
[1]
Waszym zdaniem co lepiej wybrać dla kilkuletniego dziecka do szkoły - plecak, czy tornister?
To obojętne, jeśli ciężar jest równomiernie rozłożony na oba ramiona.
Myślę, że tornister - moim zdaniem to idealny wybór dla pierwszoklasisty, jest bowiem odpowiednio usztywniony, ułatwia więc zachowanie prawidłowej postawy. Tornister nie może być jednak zbyt ciężki, dlatego radzę wybrać jakiś lekki model, najlepiej taki zeszyty w miękkich okładkach. Tornister trzeba przymierzyć przed zakupem, dlatego warto udać się do stacjonarnego sklepu, w Poznaniu odpowiedni znajdziesz w sklepie ePlecaki.pl, na http://eplecaki.pl można je obejrzeć.
tylko tornister jak za PRL
tylko tornister jak za PSRR
Myślę ,że tornister bo więcej pomieści. Dla chłopczyka to będzie bardzo fajny wzór http://www.3kropki.pl/p/fmax-tornister-szkolny-329218.html . Widać ,że tornister jest wytrzymały więc powinien spełnić swoje zadanie.
obojetny byle nie za ciezkie..
Lepsze są plecaki bo miękkie i elastyczne.
Dla mniejszego dziecka lepszy będzie tornister, dla większego plecak. Co do plecaka, to przede wszystkim powinien mieć usztywniony tył, oraz szerokie, miękkie i regulowane szelki. Tutaj http://eplecaki.pl powinnaś znaleźć odpowiedni plecak - wybór jest dość spory, możesz też zajrzeć do ich sklepu stacjonarnego, aby dziecko mogło go przymierzyć przed zakupem.
Zależy od ilości rzeczy, jakie nosi dziecko. Najlepiej jeśli plecak albo tornister mają usztywniany tył, dzięki czemu amortyzowany jest duży nacisk na kręgosłup i nie wbijają się w niego oprawki od zeszytów i książek. Faktycznie, ważniejsze jest to, żeby równomiernie rozłożyć ciężar i żeby nie był on zbyt duży w stosunku do wagi i wzrostu dziecka
wiolaa7: Waszym zdaniem co lepiej wybrać dla kilkuletniego dziecka do szkoły - plecak, czy tornister?...
A plecak na kółkach nie będzie czasem lepszy? - z pewnością jest wygodniejszy zarówno od zwykłego plecaka, jak i tornistra. Zerknij sobie na ten http://plecak-tornister.pl/plecaki-na-kolkach-dla-dziewczynek/plecak-na-kolkach-w-motyle-paso-1275.html - jest ładny, porządnie wykonany, z nieprzemakalnego materiału, do szkoły będzie w sam raz.
To wszystko zależy od wieku dziecka. Jeśli jest starsze i musi nosić dużo książek, to lepszy jest tornister. Ale dla młodszego dobry będzie plecak. Takie dziecko nie nosi tam zbyt wiele rzeczy, więc nie zrobi sobie krzywdy. Ja miałam inny problem z wyborem rzeczy do przedszkola. Mój syn uparł się, że chce mieć wszystko ze spidermenem. Najtrudniej było znaleźć odpowiedni plecak, bo jak coś miało odpowiedni nadruk, to było za duże na Grzesia. Mój syn jest dość drobnej budowy. Znalazłam jednak coś odpowiedniego dla niego http://#nie_wklejaj_linkow#www.tublu.pl/ Grześ jak zobaczył ten plecak od razu zapakował do niego kilka zabawek i mówił, że jutro idzie do przedszkola. Musiałam mu tłumaczyć, że w niedziele na pewno nikogo tam nie będzie i musi poczekać do poniedziałku.
wiolaa7: Waszym zdaniem co lepiej wybrać dla kilkuletniego dziecka do szkoły - plecak, czy tornister?...
Kiedyś powiedziałbym, że lepszy jest tornister, ale obecnie plecaki dla dzieci są równie dobre jak tornistry, mają bowiem usztywniony, wyprofilowany tył. Jeśli wybierzesz plecak, to poszukaj takiego z kilkoma różnymi komorami, przegrodami itp. - lepiej rozłożą ciężar. Zerknij na plecaki marki CoolPack http://cool-pack.pl - to porządne, ładne plecaki.
plecak to LGBT, tornister to hakata
Jak dla mnie tornister jest sam w sobie ciężki więc wydaje mi się, że lepiej plecak. Plecaki są dla dzieciaków dużo wygodniejsze, ale trzeba wybrać z utwardzanymi plecami i szerokimi szelkami. Nie polecam plecaków na kółkach bo ciąganie ich jedną ręką może powodować skrzywienie kręgosłupa. Plecak powinien być wygodny. Za chwilę zaczną się promocje w sklepach więc warto przeglądać gazetki promocyjne bo można na prawdę fajny plecak kupić w dobrej cenie. Ja mam aplikacje Moja Gazetka i tam sprawdzam okazje, na https://mojagazetka.com/blog/ można poczytać jak korzystać z aplikacji i jak ją zainstalować.
Wybór tornistra to na pewno bardzo ważna kwestia. Musimy jednak pamiętać, że wielu rodziców nie stać na strawienie swoim dzieciom wyprawki do szkoły. Dlatego też myślę sobie, że fajnie iż powstają takie akcje jak "Powrót do szkoły" Fundacji Pociecha http://www.fundacjapociecha.pl/category/akcja-powrot-do-szkoly/ . Dzięki temu bowiem wiele dzieci z Wrocławia, Opola oraz Gdańska będzie mogło zacząć nowy rok szkolny bez wstydu przed rówieśnikami, a tym samym będą one mogły skupić się tylko i wyłącznie na nauce.
Ja uważam, że lepszym wyjściem jest plecak. Bardziej elastyczny.
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.