Mulatu Astatke (drzwi 19:00, start 20:00)

CK Zamek - Sala Wielka Święty Marcin 80/82

Niedziela, 3 Listopada, godz. 19:00

Ojciec Ethio-Jazzu, wybitny multiinstumentalista oraz kompozytor Mulatu Astatke wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce! Muzyk 2 listopada odwiedzi warszawski klub Palladium, a dzień później poznańskie CK Zamek.

Mulatu Astatke to jedna z najwybitniejszych osobowości muzycznych rodem z Etiopii. Twórca Ethio-Jazzu, czyli mieszanki etoipskiej muzyki tradycyjnej z latin jazzem, w latach 60. studiował na uczelniach muzycznych w Londynie, Bostonie i Nowym Jorku i w tym czasie opracowywał swój unikalny styl, który doszlifował w następnej dekadzie m.in. przez współpracę z takimi artystami jak Mahmoud Ahmed czy Duke Ellington.

Ponowne zainteresowanie swoją twórczością, tak naprawdę największe w swojej karierze, Astatke zdobył przy okazji wydanego w 1998 albumu “Éthiopiques Volume 4: Ethio Jazz & Musique Instrumentale, 1969–1974”. Niedługo potem twórczość Etiopczyka została wykorzystana przez Jima Jarmuscha “Broken Flowers”, a jego kompozycje samplowali Kanye West, Nas, Damian Marley, Cut Chemist, Quantic, Madlib, Oddisee czy Knaan.

W listopadzie Mulatu Astatke, który na koncertach swoim zespołem dowodzi zwykle zza wibrafonu i bębnów conga, powróci do Polski na dwa wyjątkowe koncerty i naładuje nas pozytywną, taneczną energią!

MULATU ASTATKE

2.11.2024
Warszawa, Palladium

3.11.2024
Poznań, CK Zamek

drzwi 19:00, start 20:00

BILETY:

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster, Bilety24, CK Zamek

Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani.

Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.
Wzór zgody: https://bit.ly/pisemna_zgoda_rodzica

Regulamin wydarzenia: https://winiarybookings.pl/regulamin/

W trosce o środowisko zachęcamy Was do pokazywania biletów na telefonie zamiast ich drukowania.

➡MULATU ASTATKE (Etiopia) - Ethio-Jazz

https://www.facebook.com/profile.php?id=100045131972466
https://www.instagram.com/astatkemulatu

”Yègellé Tezeta”: https://www.youtube.com/watch?v=jXdVpT_aSJU
”Tezeta”: https://www.youtube.com/watch?v=dgmiYFLbn6U
”Yèkèrmo Sèw”: https://www.youtube.com/watch?v=WxEjBw69ce0
---------------------------------------

Wpadaj na Instagram ➡ http://bit.ly/Nasz-instagram
Polub nasz profil ➡ http://bit.ly/Nasz--Facebook

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.