Reklama
Reklama

Tysiąc osób na placu Wolności w manifestacji "Poznań przeciw przemocy"

fot. Włodzimierz Hoppel

Zgodnie z zapowiedziami na placu Wolności odbyła się manifestacja "Poznań przeciw przemocy".

Była ona reakcją na wydarzenia z Białegostoku, gdzie doszło do zamieszek podczas marszu równości. Na placu Wolności zebrały się osoby chcące weprzeć środowiska LGBT.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Swoje przemówienia wygłosili organizatorzy i zaproszeni goście. Nawiązywano w nich do zajść na Podlasiu, pojawiły się również przykłady niedawnego marszu równości w Gnieźnie.

W tłumie można było dojrzeć m.in. aktualnych posłów: Szymona Ziółkowskiego czy Rafała Grupińskiego z Platformy Obywatelskiej. Na placu wolności pojawiła się również Joanna Jaśkowiak, żona Jacka Jaśkowiaka. Część uczestników przyniosła różnego rodzaju transparenty, pojawiały się także symbole partii politycznych. Przemawiali świadkowie wydarzeń w Białymstoku, a także przedstawiciele środowisk lewicowych - "nie chcemy z powrotem wchodzić do szafy" - powiedział jeden z nich.

W wydarzeniu wzięło udział około tysiąca osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro