Reklama
Reklama

Śmierć pacjentki po wizycie w klinice medycyny naturalnej: prokuratura wciąż czeka na wyniki badań

fot. Kym McLeod/freeimages.com
fot. Kym McLeod/freeimages.com

Prokuratura cały czas pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn śmierci 35-letniej kobiety.

Przypomnijmy: w styczniu do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej trafiła pacjentka w ciężkim stanie. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Kobieta wcześniej była poddawana "zabiegom" w jednej z poznańskich "klinik", specjalizującej się w tzw. "medycynie naturalnej".

Lekarze zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Śledczy cały czas analizują sprawę, ale na konkretne wnioski jest jeszcze za wcześnie.

- Czekamy na wyniki badań toksykologicznych. Następnie powołani zostaną biegli z zakresu medycyny sądowej. którzy ocenią czy działania podjęte w klinice w jakikolwiek sposób przyczyniły się do śmierci - wyjaśnił w rozmowie z epoznan.pl prokurator Michał Smętkowski.

W sprawie przesłuchano już pierwszych świadków. Zabezpieczono również butelki z wlewem, który miał zostać podany kobiecie oraz dokumentację medyczną.

W postępowaniu najistotniejsza będzie opinia biegłych. Śledczy nie ukrywają jednak, że trzeba będzie na nią poczekać kilka miesięcy, a nawet rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro