Reklama
Reklama

Biegacze opanowali miasto. "To jest naprawdę terror"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Według zapowiedzi utrudnienia mają się zakończyć ok. 14.

Dzisiejszy półmaraton spowodował spore utrudnienia i zmiany na ulicach Poznania. Start i meta biegu zlokalizowane zostały w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich - trasa obejmuje jedną pętlę ulicami miasta o długości 21,097 km. Od samego rana docierają do nas sygnały zdenerwowanych kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej, którzy stoją w korkach, lub długo oczekują na swój tramwaj, czy autobus.

Na przystankach, brak tramwaju na horyzoncie - i zaraz jak zwykle usłyszymy, że trzeba było siedzieć do godziny 13 w domu. To jest skandal, że nie blokuje się tylko jakiejś części Poznania. To nie wystarczy, trzeba zablokować całe miasto - dodaje. To jest naprawdę terror i to dosłownie. Same klaksony słychać - kończy.

Maraton zorganizowany w Niedzielę Palmową przed świętami. Kto ustalił taki termin. Dla wielu ludzi jest to jedyny dzień, kiedy mogą zrobić zakupy. Wszystko zablokowane, w żaden sposób nie dało się przejechać. Organizacja ruchu dla kierowców fatalna - pisze Czytelniczka.

Policjanci informują, że na trasie biegu nie odnotowano żadnych incydentów. MPK natomiast informuje o sporych utrudnieniach. Miasto jest zablokowane, nie działają śluzy. Tramwaje spóźniają się nawet kilkadziesiąt minut. Podobnie jest z autobusami. Taka sytuacja naszym zdaniem może jeszcze potrwać około 1-1,5 godziny - mówi kierownik ruchu CNR MPK. Choć jesteśmy w miejscach utrudnień niewiele możemy zrobić - dodaje.

O utrudnieniach dla kierowców pisaliśmy tutaj. Natomiast informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej znaleźć można tutaj.

  • Aktualizacja
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 13.00
    Aktualizacja
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 13.00
    Jak informuje MPK powoli niemal wszystkie linie tramwajowe wracają na swoje trasy. Problemy mogą mieć jeszcze tramwaje linii nr 6, 13 i 15, które kursują w okolicach mety Półmaratonu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro