Reklama
Reklama

Dziś 12. PKO Poznań Półmaraton: utrudnienia dla kierowców

fot. Materiały organizatora

Półmaraton tradycyjnie wystartuje z ulicy Grunwaldzkiej tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Meta usytuowana będzie podobnie na terenie MTP na Placu Św. Marka.

Trasa prowadzić będzie ul. Grunwaldzką z "nawrotką" na wysokości ul. Cmentarnej. Następnie przebiegać będzie przez Górczyn i Grunwaldu dobiegając do ul. Hetmańskiej. Dalsza część trasy to dobrze znane odcinki na Dolnej Wildzie, Drodze Dębińskiej, Garbarach, ul. Solnej oraz ul. Niepodległości i rondo Kaponiera. Ostatni odcinek prowadzi przez ul. Roosevelta i ul. Bukowską mijając po prawej stronie Hotel Sheraton aż do Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Trasa biegu zostanie zamknięta dla samochodów w godzinach od 9:00 do ok. 14:00. Natomiast ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta jest już od godziny 6:00. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga już od soboty do niedzieli do niedzieli do godz. 16:00 obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Od godziny 8:00 zamknięty został też przejazd przez Kaponierę ul. Roosevelta wkierunku ul. Bukowskiej imostu Dworcowego.

Zawody rozpoczynają się ogodz. 10:00, alimit czasu biegu to 3godziny.

Na czas biegu wyłączone zruchu zostaną następujące odcinki ulic:

-ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga iod Bułgarskiej do Cmentarnej);

- ul. Ściegiennego (od Podchorążych do Arciszewskiego);

-ul. Dolna Wilda (od Hetmańskiej do Piastowskiej);

-ul. Piastowska (od ul. Dolna Wilda do Drogi Dębińskiej);

-ul. Droga Dębińska (od ul. Piastowskiej do Królowej Jadwigi);

-ul. Garbary (od Estkowskiego do Strzeleckiej);

-ul. Święty Marcin (od al. Niepodległości do ronda Kaponiera).

Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, aw miejscach przecinania się trasy biegu ztrasami linii tramwajowych iautobusowych trzeba się liczyć zczasowymi wstrzymaniami ruchu. Na trasie biegu mogą być wprowadzane czasowe ograniczenia prędkości iograniczenia parkowania. Wrazie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany worganizacji ruchu - informuje ZDM.

Przejazd tramwajów, autobusów iinnych pojazdów ułatwiać będą śluzy nadzorowane przez służby Policji iNadzoru Ruchu MPK. Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami: Śniadeckich iStolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej - dodaje.

Dodatkowe informacje na temat utrudnień można uzyskać pod nr tel. 502 622 438, który funkcjonować będzie dziś do godziny 14:00. Organizator uruchomił też email [email protected], na który można zgłaszać pytania związane zutrudnieniami.

O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej piszemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro