Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 13

Dziś 12. PKO Poznań Półmaraton: utrudnienia dla kierowców

j
niedziela, 14.04.2019 r.
godz. 09.00
j | niedziela, 14.04.2019 r., godz. 09.00
Dziś 12. PKO Poznań Półmaraton: utrudnienia dla kierowców
fot. Materiały organizatora

Półmaraton tradycyjnie wystartuje z ulicy Grunwaldzkiej tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Meta usytuowana będzie podobnie na terenie MTP na Placu Św. Marka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trasa prowadzić będzie ul. Grunwaldzką z "nawrotką" na wysokości ul. Cmentarnej.  Następnie przebiegać będzie przez Górczyn i Grunwaldu dobiegając do ul. Hetmańskiej. Dalsza część trasy to dobrze znane odcinki na Dolnej Wildzie, Drodze Dębińskiej, Garbarach, ul. Solnej oraz ul. Niepodległości i rondo Kaponiera. Ostatni odcinek prowadzi przez ul. Roosevelta i ul. Bukowską mijając po prawej stronie Hotel Sheraton aż do Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trasa biegu zostanie zamknięta dla samochodów w godzinach od 9:00 do ok. 14:00. Natomiast ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta jest już od godziny 6:00. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga już od soboty do niedzieli do niedzieli do godz. 16:00 obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Od godziny 8:00 zamknięty został też przejazd przez Kaponierę ul. Roosevelta w kierunku ul. Bukowskiej i mostu Dworcowego.

Zawody rozpoczynają się o godz. 10:00, a limit czasu biegu to 3 godziny.

Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną następujące odcinki ulic:

- ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga i od Bułgarskiej do Cmentarnej);

- ul. Ściegiennego (od Podchorążych do Arciszewskiego);

- ul. Dolna Wilda (od Hetmańskiej do Piastowskiej);

- ul. Piastowska (od ul. Dolna Wilda do Drogi Dębińskiej);

- ul. Droga Dębińska (od ul. Piastowskiej do Królowej Jadwigi);

- ul. Garbary (od Estkowskiego do Strzeleckiej);

- ul. Święty Marcin (od al. Niepodległości do ronda Kaponiera).

Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowymi wstrzymaniami ruchu. Na trasie biegu mogą być wprowadzane czasowe ograniczenia prędkości i ograniczenia parkowania. W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu – informuje ZDM.

Przejazd tramwajów, autobusów i innych pojazdów ułatwiać będą śluzy nadzorowane przez służby Policji i Nadzoru Ruchu MPK. Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami: Śniadeckich i Stolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej – dodaje.

Dodatkowe informacje na temat utrudnień można uzyskać pod nr tel. 502 622 438, który funkcjonować będzie dziś do godziny 14:00. Organizator uruchomił też email utrudnieniawruchu@halfmarathon.poznan.pl, na który można zgłaszać pytania związane z utrudnieniami.

O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej piszemy tutaj.

Reklama