Reklama
Reklama

Dębiec: nietypowa kradzież z przydomowego ogródka

Na początku listopada nieznany sprawca ukradł z ogródka na terenie Dębca... kolorowe zające ze Starego Browaru, które od lat cieszyły oko nie tylko właścicieli posesji, ale też spacerowiczów.

Na płocie posesji pojawiło się ogłoszenie, które szybko trafiło do internetu. - Kochani Dębczanie! Do wczoraj stała tutaj trójka naszych zajęczych przyjaciół, których również obdarzyliście sympatią. Niestety wieczorem zostały brutalnie porwane! Liczymy na szybki powrót, gdyż wiążemy z nimi wiele wspaniałych wspomnień. Były to pierwsze zające ze Starego Browaru i malowane przez nasze córki. Prosimy o zwrot lub informację o miejscu ich (mamy nadzieję) podróży - można przeczytać w ogłoszeniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak informuje rodzina Hetmann z Dębca, zające mają wartość sentymentalną, bo były ozdobione przez dziś już dorosłe córki małżeństwa. - Zające na prośbę mieszkańców Dębca, którzy każdego dnia przychodzili pod nasz dom zobaczyć co w danym dniu robią kolorowi przyjaciele, nadal pomimo jesiennej pory kicały w naszym ogrodzie (staraliśmy się każdego dnia zaskoczyć mieszkańców) - wyjaśniają Hetmannowie i liczą, że złodzieje zwrócą zające na posesję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro