Kolejorz liderem Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Lech Poznań 1:4

W meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał wyjeździe Arkę Gdynia i przynajmniej do soboty pozostanie liderem Lotto Ekstraklasy.

Kolejorz od początku postanowił dyktować własne warunki, co przyniosło efekt już w 5. minucie: Radosław Majewski zagrał piłkę spod linii końcowej, na 5. metrze dopadł do niej Maciej Gajos i wślizgiem posłał do siatki.
Gospodarze nie zwiesili głów i starali się konstruować akcje ofensywne, nie mieli jednak pomysłu na zagrożenie bramce Kolejorza. Goście byli natomiast cierpliwi i zabójczo skuteczni, dzięki czemu wkrótce prowadzili już 2:0. Tym razem Darko Jevtić "wjechał" przed polem karnym pomiędzy dwóch rywali i kąśliwym uderzeniem w kierunku dalszego słupka nie dał szans Konradowi Jałosze.
Prowadzenie 2:0 dało gościom mnóstwo pewności siebie. Długimi fragmentami Arka miała pozorną inicjatywę, ale tak naprawdę w pierwszych 45 minutach ani razu nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji. Kolejorz był z kolei bezlitośnie konkretny w swoich działaniach, dzięki czemu ma przerwę schodził z trzema bramkami na koncie: świetną piłkę z głębi pola posłał Maciej Wilusz, a Dawid Kownacki, pomimo asysty obrońców, zdołał opanować piłkę i delikatnym strzałem podwyższyć prowadzenie.
Gospodarze wyszli na drugą połowę w bojowych nastrojach, czego efektem była bramka Rafała Siemaszko. Gospodarze starali się iść za ciosem, ich gra wyglądała lepiej niż przed przerwą, Kolejorz zdołał jednak przetrwać najtrudniejszy moment i w końcu uspokoił grę.
Marcin Robak zmieniający Kownackiego i chwilę później wpisujący się na listę strzelców to scenariusz doskonale znany kibicom Kolejorza. Podobnie było w piątkowy wieczór: tym razem doświadczony napastnik wykorzystał świetne dośrodkowanie Mihaia Raduta i strzałem głową ustalił wynik spotkania.
Kolejorz po raz kolejny zagrał bardzo pewnie i zasłużenie wywiózł z Gdyni 3 punkty. Pozytywnie można ocenić debiutującego Marcina Wasilewskiego, kolejne udane zawody zaliczyli Darko Jevtić i Radosław Majewski, a na szczególne słowa uznania zaliczyli Maciej Gajos i Łukasz Trałka. Środkowi pomocnicy wykonali w tym spotkaniu ogromną pracę i nie pozwolili Arce rozwinąć skrzydeł.

Arka Gdynia - Lech Poznań 1:4 (0:3)

Arka: Jałocha - Zbozień, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak - Sambea (Nalepa 77"), Hofbauer - da Silva (Bożok 73"), Szwoch (Trytko 62"), Formella - Siemaszko

Rezerwowi: Steinbors, Błąd, Nalepa, Bożok, Warcholak, Trytko, Stolc

Lech: Putnocky - Wasielewski, Nielsen, Wilusz, Kostewycz- Makuszewski (Pawłowski 82"), Trałka, Gajos, Majewski (Radut 67"), Jevtić - Kownacki (Robak 75")

Rezerwowi: Burić, Pawłowski, Robak, Dudka, Radut, Bille Nielsen, Tetteh

Bramki: Siemaszko 52" - Gajos 5", Jevtić 17", Kownacki 44", Robak 79"

Kartki: Sobieraj 31" (żółta), Wasielewski 49" (żółta)

Sędzia: Jarosław Przybył

Arka Gdynia
Arka Gdynia
1:4
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Arka Gdynia - Lech Poznań 1:4. Bramki dla Kolejorza: Gajos, Jevtić, Kownacki, Robak
87
Kolejorz przynajmniej do soboty będzie liderem tabeli Lotto Ekstraklasy. Kibice w Poznaniu czekali na to niemal dwa lata
85
Putnocky! Świetna interwencja bramkarza Lecha przy rykoszecie uchroniła Lecha przed stratą gola
83
Lech sunie po kolejną bramkę, z Arki zupełnie zeszło powietrze
82
Zmiana w Lechu. Pawłowski za Makuszewskiego
79
Mocne dośrodkowanie Raduta z rzutu wolnego, Robak dopadł do piłki na 5. metrze i strzałem głową posłał ją do siatki
59
Gra toczy się głównie na połowie Lecha, nie ma jednak z tego zagrożenia dla bramki Putnockiego
57
Arka nie składa broni, ale Lech stara się kontrować
55
Lechici wymienili kilka podań w okolicy pola karnego Arki, nie zakończyło się to jednak strzałem
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Arka Gdynia - Lech Poznań 0:3. Bramki: Gajos, Jevtić, Kownacki
44
Kapitalna piłka z głębi pola od Wilusza do Kownackiego, ten przyjął piłkę w biegu i delikatnym strzałem posłał ją w kierunku dalszego słupka
44
3:0! Kownacki!
42
Lech przyczajony, goście czekają na okazje do kontrataków
40
Nieco lepiej gra Arka w ostatnich minutach, nie przekłada się to jednak na zagrożenie pod bramką Lecha
39
da Silva padł w polu karnym Lecha, ale arbiter nie dopatrzył się faulu
37
Szybka akcja Lecha, dośrodkowanie Jevticia, ale Sobieraj zdołał ubiec Kownackiego
37
35
Kolejny nieudany drybling Formelli. Wypożyczony z Lecha do Arki skrzydłowy stara się, ale na razie niewiele z tego wychodzi