Reklama
Reklama

Taczkami wywozili odpady do rezerwatu Żurawiniec

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

W Poznaniu wciąż powstają kolejne dzikie wysypiska. Najczęściej można na nich znaleźć odpady budowlane. Pozostałości z budowy w sobotę trafiły do rezerwatu Żurawiniec. Sprawa będzie mieć finał w sądzie.

Jak wyjaśnia straż miejska, w sobotę na gorącym uczynku przyłapano mężczyzn pracujących w ekipie remontowej, którzy pozbywali się odpadów budowlanych... w rezerwacie Żurawiniec. - Patrol strażników ujął ich, gdy wywozili taczkami odpady do rezerwatu od strony ulicy Umultowskiej - wyjaśniają strażnicy miejscy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Okazało się, że mężczyźni wcześniej zapełnili pojemniki na odpady komunalne gruzem i odpadami zielonymi, co jest zabronione. Gdy już nie mieli miejsca na kolejne śmieci - ładowali je na taczki i wywozili do rezerwatu. - Z uwagi na charakter obszaru - rezerwat przyrody, sprawa znajdzie swój epilog w Sądzie - dodają.

Mężczyźni już posprzątali dzikie wysypisko, które utworzyli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro