Reklama
Reklama

Dwie manifestacje w sobotę w Poznaniu: partia KORWiN na Placu Wolności, KOD na Placu Mickiewicza i przemarsz ulicami

fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

W sobotę w samo południe w Poznaniu zorganizowane zostaną dwie manifestacje - partii KORWiN na Placu Wolności "w obronie europejskich kobiet". Z kolei KOD zaprasza na Plac Adama Mickiewicza skąd uczestnicy przejdą ulicami miasta pod Urząd Wojewódzki.

Od kilku tygodni w soboty na Placu Wolności w Poznaniu odbywały się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej. Uczestnicy wspólnie manifestowali swoje niezadowolenie z poczynań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas ostatniej manifestacji - 9 stycznia zabrało się tam około 5 tysięcy osób. W ubiegłą sobotę manifestacja KOD-u nie odbyła się ponieważ zwolennicy partii KORWiN i jako pierwsi złożyli wniosek o pozwolenie na zgromadzenie w sobotnie południe - odbyła się tam demonstracja "w obronie europejskich kobiet" - w tym tygodniu będzie podobnie. W dniu 23 stycznia br. odbędzie się druga manifestacja w obronie europejskich kobiet. Tym razem mamy zamiar poszerzyć formułę - spodziewamy się ciekawych gości i chcemy wysłać zaproszenia do poznańskich przedstawicielstw WSZYSTKICH partii parlamentarnych. Uważamy, że tak ważna sprawa jak ochrona kobiet i dzieci przed napływającym zagrożeniem jest sprawą ponadpartyjną - i wyciągamy rękę do dotychczasowych konkurentów politycznych - informują organizatorzy.

Obrońcy demokracji spotkają się również w samo południe, ale na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, skąd przemaszerują ulicami miasta pod Urząd Wojewódzki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro