Reklama
Reklama

Polacy, Ukraińcy i Rosjanie wspólnie pikietowali na placu Wolności

W czwartek na placu Wolności w centrum Poznania przeciwko agresji i przemocy na Ukrainie pikietowali nie tylko Polacy i Ukraińcy, ale również Rosjanie.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w czwartkowej pikiecie na placu Wolności. Byli to Polacy, Ukraińcy oraz Rosjanie. Wszyscy podkreślali, że są przeciwni przemocy, do której dochodzi obecnie na Ukrainie. Na placu można było usłyszeć m.in. hasła "Ręce precz od Ukrainy".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Chcemy przede wszystkim pokazać, że jesteśmy przeciwko wojnie - wyjaśnia Marina Bułavina, organizatorka demonstracji. - Może do prezydenta Putina kiedyś dotrze ta informacja, że cały świat jest przeciwko wojnie. Nie możemy stać obok, bo wiemy, że jeżeli zacznie się ta wojna, zacznie się ona w każdym domu - dodaje.

- Myślę, że Polska obrała prawidłowy kierunek. Nie jesteśmy w stanie w jakikolwiek radykalny sposób interweniować - wyjaśnia Piotr, uczestnik pikiety. - Dlatego nasz głos jest słyszalny, jest nagłaśniany przez naszych polityków i na pewno jest jakiś odzew. Tylko w taki sposób możemy się solidaryzować i wspierać - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro