Reklama

Prywatny inwestor zagospodaruje Rusałkę

Miasto wybrało właśnie nowego zarządcę jeziora. Inwestor za 700 tysięcy złotych chce odnowić budynki i oczyścić wodę. Pierwsze zmiany mają być widoczne na początku listopada.

Nowy zarządca obiecuje uporządkowanie plaży, nową wypożyczalnię sprzętu sportowego oraz rozbudowę infrastruktury sportowej - Chodzi o to, żeby znacząco poprawić jakość usług dla osób korzystających z tego miejsca - mówi Łukasz Miadziołko, z-ca dyrektora POSiR.

Rusałką chciały zarządzać trzy firmy, a przetarg wygrała firma Mak-bis, która co miesiąc będzie płacić miastu czynsz, a dodatkowo w ciągu trzech lat przeznaczy 700 tysięcy złotych na inwestycje wokół jeziora. Za te pieniądze nad Rusałką mają zostać odnowione wypożyczalnie sprzętu wodnego i rekreacyjnego. W planach jest też budowa siłowni zewnętrznej, pola do mini-golfa i boiska do gry w bule - W tej chwili jest tu po prostu syf. Z dwa tygodnie temu przyszedłem tutaj w poniedziałek rano to nawet na Woodstocku nie było takiego syfu - mówi jeden z poznaniaków.

Nowy dzierżawca ma trzy lata na uporządkowanie terenu i realizację wszystkich zaplanowanych inwestycji. Pierwsze zmiany mają być widoczne już w listopadzie. Inwestor chciałby też poprawić jakość wody w jeziorze. Ten cel będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym.

Wcześniej miasto chciało oddać zarządzanie jeziora fundacji Familijny Poznań, ale na tryb bez przetargowy nie zgodzili się miejscy radni. Zarządca wybrany w przetargu będzie dzierżawił Rusałkę przez dwadzieścia lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro