Reklama

Policja: 2639 mandatów w 3 dni

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

90 pijanych kierowców, 268 praw jazdy i dowodów rejestracyjnych oraz 2639 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 300 tys. złotych - tak wygląda bilans działań wielkopolskich policjantów ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w ciągu trzech dni.

Funkcjonariusze w ciągu trzech ostatnich dni kontrolowali pojazdy bezpośrednio na drodze, w warsztatach samochodowych, komisach oraz miejscach sprzedaży cześć zamiennych do aut.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W sumie zatrzymano sześciu mężczyzn w tym czterech samochodowych złodziei i dwóch paserów. Zabezpieczono łącznie 12 samochodów, z których 5 zostało skradzionych w ostatnim czasie, natomiast 7 wprowadzono na rynek z podejrzeniem przerobienia numerów identyfikacyjnych pojazdu.

W Poznaniuzatrzymani zostali dwaj włamywacze do samochodu, którzy skradli przenośny komputer, zabezpieczono również pojazd, który posiadał podejrzenie przerobienia numerów identyfikacyjnych. W Koninie policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradzionego na terenie Włoch dodge stratusa. Zatrzymany został również złodziej tego samochodu.

W Kaliszu zabezpieczono pojazd, który utracony został na terenie Niemiec. W Gnieźnie policjanci zatrzymali mężczyznę, który jeździł mazdą skradzioną w Wejherowie w 2007 roku. Cztery samochody, mercedesy zostały zabezpieczone w Grodzisku Wielkopolskim. Auta zostały przekazane do szczegółowych badań. Na miejscu został zatrzymany mężczyzna poszukiwany od kilku lat listami gończymi, między innymi za paserstwo samochodów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci w Chodzieży, kontrolując pojazd znaleźli u kierowcy i pasażera narkotyki. Był to początek dużej narkotykowej sprawy, w której do tej pory zatrzymano sześć osób, dilerów rozprowadzających na tym terenie znaczne ilości środków odurzających. W sprawie tej dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Ponadto, funkcjonariusze w trakcie samochodowej akcji zatrzymali 90 nietrzeźwych kierowców, 268 praw jazdy i dowodów rejestracyjnych i nałożyli 2639 mandatów karnych na ponad 300 tys. złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro