Reklama
Reklama

Podróżnicze CZYTATY w Bibliotece Raczyńskich

Kto ma ochotę na wyprawę do Azji, Ameryki i Australii? Chce spotkać podróżników, nauczyć się robić wyjątkowe zdjęcia, opowiadać fascynujące historie albo tańczyć jak na filmach z Bollywood? A to wszystko bez biletu i w samym centrum Poznania. Biblioteka Raczyńskich 22 czerwca rozpoczyna cykl CZYTATY 8: w 8 dni dookoła świata.

Od czerwca do października w wybrane soboty zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania poświęcone kulturze różnych kontynentów i krajów. Będziemy opowiadać baśnie, robić zdjęcia, szukać skarbów, rysować komiksy, bawić się w teatr, a na finał wrócimy do Poznania. Przewodnikami po świecie będą podróżnicy, naukowcy, pisarze i artyści. Podczas wędrówek trafimy nie tylko w wyjątkowe miejsca, ale także poszukamy polskich śladów m.in. w Iranie i Australii.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców. Wstęp wolny.

Gdzie: Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Filia Sztuki, sala 5

Kiedy: wybrane soboty od czerwca do października

Szczegóły:

22 czerwca, godz. 11.30

Jak brzmią Indie? Spotkanie z prof. Moniką Browarczyk i Mandarem Purandare

Poznamy kroki indyjskich tańców, posłuchamy tradycyjnych instrumentów, sprawdzimy jak pisze się nasze imiona pismem dewanagari. Będzie barwnie, pachnąco i orientalnie.

6 lipca, godz. 12.00

Iran w obiektywie. Opowieść o wyprawie i warsztaty fotograficzne z Tomaszem Siudą

Sprawdzimy, jakie ciekawostki, piękne widoki i polskie ślady znalazł w Iranie podróżnik Tomasz Siuda. A że nasz prowadzący jest świetnym fotografem, nie tylko obejrzymy zdjęcia, ale także nauczymy się kilku sztuczek na to, by nasze fotografie, nawet te robione telefonem, były jak najlepsze.

20 lipca, godz. 12.00

Baśnie słowiańskie. Warsztaty teatralne z asz.teatrem

Kolejna podróż nie będzie daleka, zostajemy bowiem w kręgu słowiańskiego świata legend i baśni. Wykorzystamy znane i mniej znane postaci i wątki do stworzenia wyjątkowego spektaklu.

3 sierpnia, godz.12.00

O Inkach i o genie podróżnika. Spotkanie z Markiem Oliwierem Fiedlerem

Razem z Markiem Oliwerem Fiedlerem, wnukiem słynnego podróżnika i pisarza, wybierzemy się do Ameryki Południowej. Poznamy tajemnice Inków i sprawdzimy, czy poznawanie świata może być tradycją rodzinną.

10 sierpnia, godz. 12.00

Komiksowy sen z Ameryki. Warsztaty komiksowe z Pawłem Piechnikiem

Jeśli Ameryka Północna to USA. Jeśli USA to Hollywood, Broadway i kultura popularna. O tym, skąd wzięli się amerykańscy super bohaterowie, a także jak narysować komiks opowie i pokaże Paweł Piechnik twórca komiksów, animacji i filmów do gier komputerowych.

24 sierpnia, godz. 12.00

Afrykańska przygoda. Warsztaty plastyczne z Jagodą Nie Porzeczką

Afryka to kolory! Dlatego trzonem spotkania będą warsztaty plastyczne z pełną pomysłów animatorką Jagodą Kają. By lepiej wprowadzić się w nastrój posłuchamy też ciekawostek o Afryce widzianej ponad sto lat temu przez Henryka Sienkiewicza. O afrykańskiej wyprawie autora "W pustyni i w puszczy" opowie edukatorka z Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza.

14 września, godz. 12.00

Le Petit Chaperon Rouge, Rotkaeppchen i Czerwony Kapturek, czyli skąd pochodzą baśniowe postaci. Warsztaty opowieści z Vampkiem Królem

Jak to się stało, że w czasach, gdy nikomu nie śniło się o istnieniu Internetu, w różnych krajach i u różnych twórców pojawiały się te same pomysły na baśnie i opowieści? Jak tworzyć opowieści, których chce się słuchać? Bajarz i opowiadacz Vampek Król zdradzi sekrety tworzenia zajmujących historii.

28 września, godz. 12.00

Złoto dla ciekawych. Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Kolejna podróż będzie prowadzić do Australii, a odbędziemy ją razem z Pawłem Edmundem Strzeleckim, jednym z najbardziej znanych polskich podróżników, który w pierwszej połowie XIX wieku dotarł na wszystkie kontynenty poza Antarktydą. O podróżowaniu w bardzo odległych czasach i Strzeleckim opowie pisarz i podróżnik Łukasz Wierzbicki, autor książki "Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki".

19 października, godz. 12.00

O królu kruków. Spektakl Teatru Mozaika

Na finał CZYTATÓW wracamy do Poznania, by poznać jedną z legend naszego miasta. Tym razem historia o królu kruków pełna będzie muzyki i teatralnej magii.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro