Reklama

Kolejne uderzenie w handlarzy narkotyków w regionie. Zatrzymano 6 osób, w tym członków bojówki pseudokibiców

fot. Policja
fot. Policja

Sprawą zajmują się policjanci z KWP w Poznaniu.

Jak podaje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, do zatrzymań dochodziło w dniach 7 - 9 maja. - Ta realizacja to już kolejne zatrzymania osób, które zajmowały się wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków. Policjanci rozpracowując tą grupę przestępczą zabezpieczyli blisko 60 kilogramów różnych narkotyków, zlikwidowali tzw. "magazyn narkotykowy". Łącznie do tej pory zatrzymano ponad 30 osób, z czego wobec 14 podejrzanych sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach zastosował tymczasowy areszt - wyjaśnia.

Wśród 6 zatrzymanych w maju są m.in. osoby powiązane z bojówką pseudokibiców. - Grupa nabywała narkotyki lub półprodukty (około 220 litrów siarczanu amfetaminy, z której można by wyprodukować około 1,5 tony gotowych narkotyków). Gotowe narkotyki były rozprowadzane na terenie Wielkopolski - dodaje.

Wcześniej, bo na początku kwietnia, w poznańskim centrum handlowym zatrzymano mężczyznę, który chciał sprzedać 5 kg mefedronu, a także kupującego. Zabezpieczono narkotyki i 50 tysięcy złotych. - Zatrzymany handlarz jest również powiązany z osobami zatrzymanymi w maju. Do chwili obecnej policjanci zabezpieczyli 60 kg narkotyków takich jak marihuana, mefedron, amfetamina, kokaina i MDMA o czarnorynkowej wartości blisko 4 milionów złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości 680 000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro