Reklama

Niedźwiedź himalajski wkrótce wyjedzie z poznańskiego ZOO. Trafił do nas ze zbombardowanego mini zoo w Ukrainie

Tak niedźwiedź wygląda dziś | fot. ZOO Poznań Official / Facebook
Tak niedźwiedź wygląda dziś | fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Nowy dom mają też znaleźć uratowane z Ukrainy niedźwiedzie brunatne.

Historię niedźwiedzia himalajskiego opisywaliśmy jesienią ubiegłego roku. Właśnie wtedy zwierzę trafiło do poznańskiego ogrodu zoologicznego. Ukraińcy żołnierze znaleźli niedźwiedzia w zbombardowanym mini zoo w Jampolu na terenie obwodu donieckiego. Siedział w ciasnej klatce wśród ruin, wszystkie inne zwierzęta zginęły. Wojsko o pomoc poprosiło ukraińską działaczkę pomagającą zwierzętom - ta zabrała go do azylu pod Kijowem, a następnie trafił do Polski.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Teraz przed niedźwiedziem nowe życie. - Był w strasznym stanie. Przyjechał do Poznania na kwarantannę i rekonwalescencję. Za kilka dni trafi do dożyciowego raju dzięki współpracy z naszymi kolegami z Natuurhulpcentrum Opglabbeek. Będzie nam tego uśmiechniętego i pogodnego misia brakowało, ale otrzyma ogromny wybieg, u nas wszystkie najlepsze miejscówki zajęte - przyznają pracownicy ZOO.

Wkrótce poznański ogród mają też opuścić dwa niedźwiedzie brunatne, bracia uratowani z kijowskiego ZOO. Zdaniem pracowników poznańskiego ogrodu, Chip i Dale znakomicie doszli do siebie. - Tak znakomicie doszli do siebie, że podjęli studia techniczne nad nowymi technologiami unicestwiania części wybiegu i ogrodzeń - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro