Reklama

Ukrainiec podawał się za Polaka. Dowód osobisty kupił za 5000 zł. Wpadł

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Strażnicy graniczni interweniowali na A2.

We wtorek funkcjonariusze SG z Kalisza pojawili się na jednym z parkingów przy autostradzie A2. Wytypowali do kontroli samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych i postanowili wylegitymować pasażera pojazdu. Mężczyzna okazał strażnikom polski dowód osobisty.

- Dokument jednak wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Po dokonaniu analizy i porównaniu z dokumentem oryginalnym funkcjonariusze stwierdzili, że okazany polski dowód osobisty jest podrobiony na wzór oryginalnego. To był moment, w którym legitymowany mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Ukrainy, a dokument zakupił przez internet za 5 tysięcy złotych - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. - Ponadto cudzoziemiec oświadczył, że przyjechał do Polski z Niemiec w odwiedziny i nie posiada przy sobie żadnych innych dokumentów.

Mężczyznę zatrzymano. - Za posługiwanie się podczas kontroli podrobionym dokumentem jako autentycznym grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro