Reklama
Reklama

Phoenix Contact Wielkopolska - stabilny pracodawca na niestabilne czasy

W tych turbulentnych czasach, gdy wiele firm i korporacji zwalnia pracowników to Phoenix Contact Wielkopolska poszerza swoją działalność, oferując nowe miejsca pracy w Poznaniu. Co najmniej 150 osób znajdzie zatrudnienie w Centrum Usług Wspólnych PxCW. Spółka Phoenix Contact realizuje swoją strategię długoterminowego wzrostu, gwarantując stabilne miejsca pracy dla pracowników.

Aktualnie w polskich oddziałach produkcyjnych, zlokalizowanych w Nowym Tomyślu, Tarnobrzegu i Poznaniu zatrudnienie znajduje ponad 3300 pracowników. Docelowo, Phoenix Contact Wielkopolska planuje zatrudnić ponad 150 osób w Poznaniu, które we współpracy z kolegami z oddziału w Nowym Tomyślu będą świadczyć usługi z zakresu technicznego, informatycznego i finansowego wsparcia dla całej Grupy Phoenix Contact.

Czas na rozbudowę działów

Pierwsi pracownicy rozpoczęli swoją działalność w biurach mieszczących się w Nowym Rynku D już 5 sierpnia ubiegłego roku. W Centrum Usług Wspólnych utworzonych zostało 12 obszarów wsparcia, m.in.: Elektromechaniki, Elektroniki, Zarządzania Danymi, E-learningu, Zarządzania Infrastrukturą Budynkową, IT, Księgowości, Controllingu i Laboratorium R&D. Teraz przyszedł czas na dalszą rozbudowę zespołów. Firma aktywnie prowadzi rekrutację pracowników na różne stanowiska we wszystkich obszarach. Poszukiwani są przede wszystkim eksperci i specjaliści średniego szczebla z doświadczaniem. Aktualnie prowadzone są rekrutacje m.in. na takie stanowiska jak SQL Data Warehouse Developer, Software Developer C# czy Inżynier ds. Testów Elektroniki i Oprogramowania.

- W kontekście rekrutacji do działu finansowego Centrum Usług Wspólnych wymagana jest merytoryczna wiedza i doświadczenie w obszarze bezpośrednio związanym z finansami i controllingiem, a także znajomość systemów ERP, głównie SAP - wskazuje Marzena Farulewska, SSC FICO Manager - Poszukujemy również osób ze znajomością programowania i automatyzacji-robotyzacji procesów finansowych.

Jak podkreśla Dariusz Izydorczyk, Kierownik SSC Development & Product Marketing umiejętności techniczne i wiedza specjalistyczna to jednak nie wszystko. - Szukamy osób doskonale czujących się w pracy zespołowej, dla których codzienna współpraca w ramach międzynarodowego teamu jest zaletą. Kandydaci powinni cechować się zorientowaniem na rozwój i doskonalenie, a w codziennej pracy stawiać na otwartą komunikację.

Nowoczesne biuro to komfort dla pracowników

Biura CUW mieszczące się w Nowym Rynku D zostały zaprojektowane przez wyspecjalizowanych architektów tak, aby zmaksymalizować komfort pracy pracowników.

- Biuro zostało właściwie "uszyte na miarę". Powstało zgodnie z wysokimi standardami naszej organizacji. Obszar biurowy został zaprojektowany tak, aby mogły swobodnie korzystać z niego osoby z niepełnosprawnościami. Toalety oraz ciągi komunikacyjne również zostały przystosowane. Powstał także specjalny pokój przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz pracujących rodziców z dziećmi. W budynku jest także duża wszechstronna kuchnia witająca pracowników zapachem świeżo zmielonej kawy, a porozmawiać i zintegrować się można w pokoju meeting room. Meble w pomieszczeniach zostały zaprojektowane celem maksymalizacji komfortu użytkowników wraz z ergonomicznymi fotelami. Dodatkowo cała przestrzeń open space, a także wydzielone biura zostały zaprojektowane w sposób rozpraszający i ograniczający dźwięki, które towarzyszą codziennej pracy biurowej - komentuje Przemysław Pyła, Project Manager Projektów Budowlanych DITIT.

Wielka szansa na rozwój

- To miejsce daje bardzo wiele możliwości. Jest tak wiele różnych ciekawych projektów i dróg rozwoju, że wręcz bardzo rzadko można trafić na jakiekolwiek bariery. To jest niezwykłe w tej pracy - mówi Jakub Piekarz, Regional Service Center Manager.

Na pracowników czeka wiele benefitów, takich jak prywatna opieka medyczna, dofinansowanie dojazdów, wypoczynku i aktywności sportowej, jednak PxCW stawia przede wszystkim na umożliwienie dalszego rozwoju w wielu obszarach. Jak podkreśla Michał Sadecki, Dyrektor Personalny Spółki - Wspieranie pracownika na każdym etapie jego kariery w PxCW, to nie slogan a fakt wpisany w nasze DNA. Na pracowników czekają bardzo dobre warunki zatrudnienia oraz rozwoju w globalnej firmie, zgrany zespół oraz pakiet szkoleń specjalistycznych oraz kursów językowych już od pierwszych dnia pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro