Reklama
Reklama

Wypadek noworodka. Wewnętrzne postępowanie nie wykazało w szpitalu żadnych nieprawidłowości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Christian Bowen / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Christian Bowen / unsplash.com

Do sprawy podczas konferencji prasowej ustosunkował się kępiński szpital.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Kępnie. Jak już informowaliśmy, po porodzie dziecko uległo wypadkowi. Jak informuje Radio SUD, podczas konferencji prasowej poinformowano o pierwszych ustaleniach szpitala.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

"Wszystkie parametry w trakcie przebiegu porodu były prawidłowe, pacjentka urodziła drogami natury (...) Punktów w skali Apgar było 9 (...) Po urodzeniu dziecko w dobrym stanie, w sposób nieszczęśliwy osunęło się położnej, która odbierała ten poród, do miski porodowej znajdującej się przy łóżku. Chcę podkreślić, że to nie było uderzenie o głowę, tylko zsunięcie się po ręce położnej pośladkami do miski porodowej. To jest odległość około 30-40 centymetrów (...) To nie było uderzenie dziecka głową o jakikolwiek twardy element albo o podłogę" mówił cytowany przez dziennikarzy, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Adam Kapica.

Jak przekazała dyrektorka szpitala Beata Andrzejewska, w szpitalu przeprowadzono już wewnętrzne postępowanie. Dotąd nie wykryto żadnych nieprawidłowości ze strony personelu. Dyrektorka za zgodą rodziców poinformowała też o stanie zdrowia dziecka. "Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnych urazów kości, obrażeń wewnętrznych, a badanie USG przezciemiączkowe nie wykazuje żadnych krwawień" - mówiła.

Dziewczynka po wypadku została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w sprawie zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro