Reklama
Reklama

O krok od tragedii: chłopiec wszedł na zamarznięte jezioro

fot. Straż pożarna Międzychód

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie w Międzychodzie.

Apele o ostrożność i zdrowy rozsądek nie pomagają. Wciąż są osoby, które mimo utrzymujących się od kilku dni wysokich temperatur wchodzą na zamarznięte akweny. - W środowe popołudnie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, z którego wynikało, że niedaleko pomostu na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie znajduje się chłopiec, który nie może wrócić na ląd - wyjaśniają strażacy z Międzychodu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy zastały chłopca, pod którym załamał się lód. Przebywał on w wodzie kilka metrów od brzegu i trzymał się wystającej gałęzi. Strażacy w specjalnym zabezpieczeniu udali się po poszkodowanego i ewakuowali go na ląd, gdzie udzielali mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego - dodają.

Chłopiec bezpiecznie trafił do szpitala, ale od tragedii dzieliły go być może minuty. Raz jeszcze prosimy: obecnie lód na zbiornikach wodnych jest bardzo kruchy. Wejść na lód niemal z pewnością wiązać się będzie ze znalezieniem się w wodzie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro