Reklama
Reklama

Mól w sieci

Podróże, storytelling, kryminały - to tylko kilka tematów poruszanych w trakcie spotkań cyklu "Mól w sieci". Kolejne spotkania z twórcami internetu i autorami książek przed nami, a dotychczasowe można oglądać na kanale Biblioteki Raczyńskich na YouTube na specjalnej playliście https://www.youtube.com/playlist?list=PLI_aJDseDgYxl9c01BOvbJ80y7OmBZ8uw. W październiku gościem będzie Michał Larek - literaturoznawca, krytyk i autor kryminałów.

Jesień to pora sprzyjająca czytaniu kryminałów. O tym, jak buduje się trzymające w napięciu opowieści, czy inspiracje leżą na ulicy oraz dlaczego lubimy czytać i słuchać o zbrodniach opowie autor kryminałów m.in. "Mężczyzna w białych butach", "Furie" i twórca cyklu podcastów "Zabójcze opowieści". Na rozmowę zapraszamy 20 października o 18.00 na profil Biblioteki Raczyńskich na Facebooku.

Do tej pory w ramach cyklu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich odbyły się już spotkaniaz grupą Urbex History, Rafałem Fronią, dr Moniką Górską i Dariuszem Rosiakiem. "Mól w sieci" to seria spotkań z popularnymi twórcami internetowymi, którzy są jednocześnie autorami książek. Czytelnicy książek - tytułowe "mole" są często odbiorcami treści dostępnych w sieci. Aktywność twórców w internecie może iść w parze z papierowymi publikacjami i wielu odbiorców sięga po nie dlatego, że wyszły spod ręki lubianego autora internetowego. Poza tym blogo i vlogosfera jest bardzo różnorodna i twórcy poruszają w niej tematy od szeroko rozumianej literatury po podróże czy kulinaria. Nie grozi nam zatem nuda. Spotkania w ramach cyklu "Mól w sieci" jest to też okazja do refleksji nad zmianami w mediach i współczesnej kulturze. Może okaże się, że nowe technologie nie muszą rywalizować z książkami i te dwa światy nie muszą się wykluczać? Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie www.bracz.edu.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro