Reklama
Reklama

Poznań walczy z wykluczeniem cyfrowym. Można za darmo dostać komputer z dostępem do internetu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Miasto rozpoczęło nabór wniosków do II edycji programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu".

Aby móc wziąć udział w programie trzeba być zameldowanym w Poznaniu i nie posiadać dostępu do internetu. Wymagane jest także spełnienie kryterium dochodowego. Osoby samotnie gospodarujące nie mogą przekroczyć miesięcznie 701 zł netto. W rodzinie dochód na osobę nie może być wyższy niż 674 zł lub 764 zł, jeżeli członkiem rodziny jest dziecko z niepełnosprawnością. W przypadku samotnych rodziców kryterium dochodowe wynosi 800 zł miesięcznie na osobę - informują miejscy urzędnicy.

Kryterium dochodowym nie są objęte rodziny zastępcze, a także osoby z niepełnosprawnością (znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności) lub z orzeczeniem równoważnym. Z projektu mogą również skorzystać rodzinne domy dziecka oraz dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, która uprawnia do uzyskania stypendiów socjalnych - dodają.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 grudnia. Można je składać w Urzędzie Miasta Poznania przy ul. Matejki 50, w pokoju 209, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Aby złożyć dokumenty osobiście konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty pod numerem telefonu 61 878 51 82. Wnioski można przesyłać również pocztą. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Realizatorem programu jest Miasto Poznań. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro