6 bramek i podział punktów. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:3

W meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Miedziowi świetnie zaprezentowali się tydzień temu w starciu z Pogonią Szczecin i dobrze zaczęli również starcie z Kolejorzem. Gospodarze grali szybko, wymieniali sporo podań i kilkukrotnie zdołali zagrozić bramce lechitów.

W końcu w polu karnym Lecha świetnie zachował się Starzyński, dając się sfaulować niedoświadczonemu Kamińskiemu. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem dał Zagłębiu prowadzenie.

Lech przez kilka minut nie potrafił odpowiedzieć, w końcu jednak ruszył do ataku i w ciągu dwóch minut stworzył sobie trzy dobre okazje: strzały Ramireza, Gytkjaera i Muhara obronił jednak Hładun.

Goście konsekwentnie szukali wyrównania i w końcu ten moment nadszedł. Zagłębie wyszło z kontrą, który totalnie zepsuł Bohar. Piłka trafiła na prawe skrzydło Lecha, Ramirez zszedł z nią do środka boiska i prostopadle zagrał do Gytkjaera, a ten wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam pokonał Hładuna.

Kolejorz krótko cieszył się z remisu. Zagłębie przeprowadziło ładną, dokładną akcję, piłka trafiła na prawe skrzydło, a tam był już Czerwiński, który za kilka tygodni wzmocni Kolejorza. Prawy obrońca świetnie dośrodkował w okolice 6. metra, gdzie mający zaledwie 170 cm wzrostu Zivec uderzył głową i posłał futbolówkę do siatki.

Miedziowi wyciągnęli wnioski z pierwszego prowadzenia i tym razem nie oddali pola lechitom. Miejscowi kontrolowali grę, a goście przez długi czas nie byli w stanie zagrozić bramce Hładuna.

Jeszcze przed przerwą znów z rzutu karnego trafił Starzyński - tym razem zawinił Kostewicz, który ręką zablokował we własnym polu karnym dośrodkowanie z prawej strony.

Po przerwie Lech nie ruszył do desperackich ataków. Pierwszy kwadrans drugiej połowy rozczarował - emocji było znacznie mniej niż przed przerwą, spadł też poziom gry. Co prawda w tym czasie do siatki trafił Gytkjaer, ale był na ewidentnym spalonym.

Minuty mijały, a Lech nie był w stanie otworzyć sobie drogi do bramki. Gra Kolejorza opierała się na indywidualnych zrywach, brakowało jednak precyzji i zdecydowania. Z drugiej strony gospodarze głęboko się cofnęli, oddali piłkę rywalom i nie byli zbytnio zainteresowani akcjami zaczepnymi.

W 75, minucie sygnał do ataku dał Moder - po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek.

W 77. minucie Kolejorz w końcu złapał kontakt - Kosewicz zagrał z lewej strony w pole karne, Kamiński przyjął, obrócił się w kierunku bramki i ładnym, technicznym strzałem pokonał Hładuna.

Bramka napędziła Lecha, a Zagłębie nadal stało i przyglądało się grze gości. W 81. minucie w dobrej okazji znalazł się Marchwiński, ale z kilkunastu metrów nie trafił w bramkę.

Miedziowi wyglądali, jakby ktoś nagle odłączył im zasilanie. W końcu w dość prostej sytuacji ręką we własnym polu karnym zagrał Guldan, a rzut karny przyznano po analizie VAR. Jedenastkę na gola zamienił Ramirez, doprowadzając do wyrównania.

Czasu na zdobycie zwycięskiego gola już Lechowi zabrakło. Ostatecznie Kolejorz i Miedziowi podzielili się punktami, co można uznać za sprawiedliwy wynik - w pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, a w drugiej goście. Z drugiej strony poznaniacy byli bliscy ukarania rywali za całkowitą bierność po zmianie stron, więc końcowy rezultat może pozostawiać pewien niedosyt.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:3 (3:1)

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić, Bashkirov, Starzyński (Poręba 89'), Drazić (Tosik 78'), Zivec (Pakulski 73'), Bohar, Białek

Rezerwowi: Forenc, Poręba, Sirk, Tajti, Pakulski, Szysz, Tosik, Chodyna, Jończy

Lech: Van der Hart - Butko, Satka, Rogne, Kostewicz, Kamiński, Muhar (Moder 46'), Tiba, Puchacz (Marchwiński 46'), Ramirez, Gytkjaer (Zhamaletdinow 73')

Rezerwowi: Mleczko, Zhamaletdinow, Moder, Letniowski, Skrzypczak, Skóraś, Marchwiński

Bramki: Starzyński 8' (k), 40' (k) Zivec 26' - Gytkjaer 21', Kamiński 77', Ramirez 88' (k)

Kartki: Bashkirov 45' (żółta), Rogne 47' (żółta), Poręba 90' (żółta),

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Zagłębie Lubin
3:3
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:3 (3:1). Bramki: Starzyński (2), Zivec - Gytkjaer, Kamiński, Ramirez
90
Za nami 3 z 6 doliczonych minut
90
Żółtą kartką ukarany Poręba
90
90 minut za nami. czy Lech zdobędzie zwycięskiego gola?
88
Bramka! Ramirez trafił z rzutu karnego!
87
Rzut karny! Guldan zagrał ręką we własnym polu karnym
86
Będzie analiza VAR, czy Lech dostanie rzut karny?
86
Miedziowym ktoś odłączył kabel zasilający. Czy Lech to wykorzysta?
85
Zagłębie nadal nie potrafi zorganizować swojej gry
84
Rogne! Uderzenie po zagraniu z rzutu rożnego, ale Norweg nie trafił w bramkę
83
Niezłe zachowanie Kostewicza, ale nikt nie zamykał jego akcji w polu karnym Zagłębia
81
Doskonała okazja Marchwińskiego, ale z kilkunastu metrów nie trafił on w bramkę
80
10 minut do końca, jeszcze wiele się może zdarzyć
78
Zmiana w Zagłębiu: Tosik za Drazicia
77
Kostewicz zagrał z lewej strony w pole karne, Kamiński przyjął, odwrócił się w kierunku bramki i ładnym, technicznym strzałem pokonał Hładuna
77
Bramka! Kamiński!
75
Bezpośrednia próba Modera i piłka trafiła w słupek!
74
Rzut wolny i okazja do dośrodkowania dla Lecha
73
Zmiana w Zagłębiu: Pakulski za Zivca
72
Zagłębie w drugiej połowie cofnęło się do głębokiej defensywy, Lech utrzymuje się przy piłce, ale nie ma to wpływu na wynik
71
Niedane wykonanie rzutu rożnego. Piłka dla Zagłębia
70
Będzie rzut rożny dla Lecha
67
Czerwoną kartkę zobaczył Dariusz Żuraw. Trener Lecha musi opuścić ławkę rezerwowych
67
64
Tiba wpadł w pole karne Zagłębia, ale stracił piłkę. Za chwilę poprawił, ale jego podanie nie trafiło do partnerów
62
Nieudane dośrodkowanie Modera w pole karne Zagłębia
62
60
30 minut do końca spotkania
40
Bramka! Starzyński znów wykorzystał jedenastkę!