Reklama
Reklama

7 zatrzymanych po zamieszkach przed komendą w Koninie: byli "pod wpływem", wśród nich nieletni

Niedzielne zamieszki w Koninie | fot. lm.pl
Niedzielne zamieszki w Koninie | fot. lm.pl

Zwiększyła się liczba osób zatrzymanych w związku z zamieszkami, do których doszło w niedzielę wieczorem przed komendą policji w Koninie.

O przepychankach, rzucaniu w policjantów butelkami i kamieniami oraz okrzykach "Mordercy!" pisaliśmy już w niedzielę wieczorem TUTAJ. Wówczas policja podawała, że w wyniku zamieszek zatrzymano 4 osoby, a 3 policjantów zostało rannych.

Z najnowszych informacji wynika, że zatrzymano 7 osób. 4 z nich to nieletni. Jak podaje portal lm.pl, 18-, 23- oraz 27-latek mieli od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieletni to dwóch chłopaków i dwie dziewczyny. Troje z nich miało od 0,12 do 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dorośli wciąż trzeźwieją na komendzie. Po wytrzeźwieniu zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nieletni zostali odebrani przez rodziców, ale nie unikną poniesienia konsekwencji swojego zachowania. Zajmie się nimi Wydział Rodzinny i Nieletnich sądu. Nie wiadomo jeszcze jakie zarzuty usłyszą dorośli zatrzymani przez policję.

Prezydent Konina zwołał w poniedziałek posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z przepychankami, do których doszło w weekend.

Zamieszki przed komendą w Koninie to pokłosie czwartkowego zdarzenia z ulicy Wyszyńskiego, gdzie policjant postrzelił 21-latka, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policjant miał być zmuszony do użycia broni. Przy 21-latku znaleziono nożyczki i woreczek z białym proszkiem. Pojawiły się informacje o tym, że mężczyzna miał zaatakować policjanta nożyczkami, ale prokuratura nie komentuje tych doniesień.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 18.11.2019 r., godz. 12.05
  Aktualizacja
  poniedziałek, 18.11.2019 r., godz. 12.05
  Jak podaje PAP, przeprowadzono sekcję zwłok 21-latka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rana postrzałowa została stwierdzona na wysokości serca. Również z nieoficjalnych informacji wynika, że w woreczku, który znaleziono przy 21-latku, znajdowała się metamfetamina. W miejscu zdarzenia odbywa się w poniedziałek wizja lokalna.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 18.11.2019 r., godz. 13.19
  Aktualizacja
  poniedziałek, 18.11.2019 r., godz. 13.19
  O spokój w mieście apeluje prezydent Konina, ale też ojciec 21-letniego Adama C. Mężczyzna prosi o uszanowanie śmierci jego syna i skończenie z zamieszkami przed komendą.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 18.11.2019 r., godz. 13.23
  Aktualizacja
  poniedziałek, 18.11.2019 r., godz. 13.23
  W miejscu, w którym postrzelono 21-latka, w poniedziałek pracowali policyjni technicy m.in. z wykrywaczami metalu. Jak relacjonuje portal lm.pl, na miejscu był także prokurator. Nie udzielał jednak żadnych informacji. Odwołano też zapowiedziany na 13.00 briefing prokuratury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro