Reklama
Reklama

Przepychanki przed komendą w Koninie: rzucano w policjantów butelkami i kamieniami. Zatrzymano 3 osoby, 3 policjantów rannych

Kamień, który miano rzucić w policjantów | fot. Policja
Kamień, który miano rzucić w policjantów | fot. Policja

Przed komendą około 16.00 pojawiło się kilkadziesiąt osób skandując "Mordercy!"

Jak podaje lokalny portal lm.pl, ulica Przemysłowa, przy której znajduje się komenda policji w Koninie, została wyłączona z ruchu. Wyłączono też na niej latarnie. Kilkadziesiąt osób pojawiło się przed budynkiem policji skandując "Mordercy!". To pokłosie czwartkowego zdarzenia z ulicy Wyszyńskiego, gdzie policjant postrzelił 21-latka, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policjant miał być zmuszony do użycia broni. Przy 21-latku znaleziono nożyczki i woreczek z białym proszkiem. Pojawiły się informacje o tym, że mężczyzna miał zaatakować policjanta nożyczkami, ale prokuratura nie komentuje tych doniesień.

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że w stronę oddziału prewencji blokującego dostępu do komendy rzucano butelkami i kamieniami. Kopano też w policyjne tarcze. Wśród skandujących osób pojawiła się informacja, że policja użyła gazu, kogoś zabrano do szpitala. Ostatecznie policjanci zdecydowali się na oddanie strzału w powietrze. Tłum się rozbiegł, ale doszło do zatrzymań.

- W związku z atakiem kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami na policjantów w Koninie została przeprowadzona interwencja. Zostały zatrzymane trzy osoby (1 nieletni) podejrzane o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i inne występki. Dwóch policjantów jest rannych - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

To kolejny dzień, w którym przed komendą w Koninie pojawiają się ludzie wyrażający sprzeciw wobec czwartkowych zdarzeń. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

 • Aktualizacja
  niedziela, 17.11.2019 r., godz. 18.55
  Aktualizacja
  niedziela, 17.11.2019 r., godz. 18.55
  Jak informuje Andrzej Borowiak, ranny został kolejny policjant. - Zaatakowano go kastetem - mówi. Rannych zostało więc trzech funkcjonariuszy.
 • Aktualizacja
  niedziela, 17.11.2019 r., godz. 19.57
  Aktualizacja
  niedziela, 17.11.2019 r., godz. 19.57
  Zatrzymano czwartą osobę biorącą udział w zajściu. Część z zatrzymanych jest pod wpływem alkoholu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro