Reklama

Policjant zastrzelił 21-latka: okrzyki przed konińską komendą, funkcjonariusze w bojowym rynsztunku

fot. lm.pl / YouTube
fot. lm.pl / YouTube

W sobotę wieczorem przed konińską komendą pojawiło się kilkadziesiąt osób. To pokłosie śmiertelnego postrzelenia 21-latka przez policjanta.

W sobotę wieczorem, podobnie jak w piątkowy wieczór, na placu zabaw przy ulicy Wyszyńskiego w Koninie, gdzie rozegrały się tragiczne wydarzenia, pojawiło się kilkadziesiąt osób. Wspominano tu 21-letniego Adama, ustawiano znicze. Jak podaje portal lm.pl, do grupy dołączyli kibice Górnika Konin, którzy skandowali antypolicyjne hasła.

Część osób z placu zabaw przeniosła się pod siedzibę konińskich policjantów. Nie brakowało okrzyków kierowanych w stronę funkcjonariuszy: "Białe kaski robią laski!", "Biegać nie chciałeś, więc do chłopaka strzelałeś!", "Zawsze i wszędzie policja je***na będzie!". Wejścia na teren komendy bronili policjanci w bojowym rynsztunku. Nie reagowali na okrzyki. Ostatecznie grupa kilkudziesięciu osób rozeszła się około 21.00.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w czwartek przed południem. Policjanci patrolujący osiedle przy ulicy Wyszyńskiego w Koninie zauważyli 3 osoby, które podejrzanie się zachowywały. Postanowili je wylegitymować. Wówczas jeden z mężczyzn miał zacząć uciekać. Według relacji policji podczas pościgu nastąpiła sytuacja, podczas której policjant był zmuszony użyć broni. Przy ciele znaleziono woreczek z białym proszkiem i nożyczki.

W piątek dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do wstępnych ustaleń śledczych według, których rana wlotowa w ciele ofiary znajdowała się z przodu ciała, co może świadczyć o tym, że 21-letni mężczyzna mógł chcieć zaatakować policjanta nożyczkami. Prokuratura dotąd nie skomentowała tych doniesień. Pełnomocnicy rodziny 21-latka zapowiedzieli złożenie wniosku o przeniesienie sprawy z prokuratury w Koninie do prokuratury w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro