Pogoda jutro Pogoda Poznań
6-2
Apteka
KONCERT
Sobota 22 września 2018 g. 19:00-22:00
Bilety: 25 zł - 35 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Apteka
Legenda Trójmiasta ponownie zawita w poznańskim Dragonie. Absolutny mistrz koncertowy, jeden z faworytów polskiej sceny niezależnej j i technicznie często wręcz idealny zespół lubi wracać do naszego miasta. Grali już praktycznie wszędzie, ale to właśnie dragonowe koncerty z ich udziałęm przechodzą do historii. Kultowa kapela w kultowym miejscu. Apteka to Kodym ze spółką. Apteka "to stuprocentowo czysty rock’n’roll. Punk, który nie potrzebuje skórzanych kurtek, nabijanych ćwiekami pasów i irokezów by burzyć i budować na nowo".

Są żywą legendą sceny niezależnej. Zawsze bezkompromisowi, cyniczni, brutalnie szczerzy, głośni. Szaleni i śmiali. Zawsze pod prąd. Zawsze na własnych warunkach.
Apteka to zespół który rozpoczął słynną trójmiejską rewoltę muzyczną, Gdy jej naśladowcy zaczęli szukać medialnego poklasku, zespół poszedł swoją – raz punkową, raz psychodeliczną, raz roztańczoną drogą. Roztańczoną, bo Apteka to nie tylko muzyczny walec ze znakomitego, ostatniego jak dotąd, albumu „Od pacyfizmu do ludobójstwa” (2012), ale też muzyka wolności i niczym nie skrępowanej zabawy z płyt „Narkotyki” (1992), „Urojonecałemiasta” (1993) i „Menda” (1995).
30 lat na linii frontu, blisko setka piosenek i 8 albumów, z których większość cieszy się dziś – nie tylko zresztą w Polsce – statusem kultowym. Od lat nieobecni w maistreamowych mediach, wciąż cieszą się sławą nie tylko wśród najzagorzalszych rockowych fanów, ale też tych, którzy w rocku cenią umiejętność łamania skostniałych schematów, graniczącą z brawurą odwagę i teksty, które są czymś więcej niż tylko wierszykami o „majteczkach w kropeczki” czy problemach pierwszej miłości. Którzy po prostu kochają DOBRĄ MUZYKĘ.
W ciągu 30 lat, przez Aptekę przewinęło się kilkunastu muzyków. Ale lider od początku jest jeden. Apteka to Jędrzej Kodymowski, główny kompozytor i autor tekstów zespołu. Charyzmatyczny, kontrowersyjny lider i poeta–ulicznik ironicznie patrzący na otaczającą go rzeczywistość – targowisko próżności, pustych gestów i nadętych min.
Apteka to nieustanne zmiany i ciągły rozwój. W tym zespole oprócz Kodymowskiego nie zmienia sią tylko jedno. To stuprocentowo czysty rock’n’roll. Punk, który nie potrzebuje skórzanych kurtek, nabijanych ćwiekami pasów i irokezów by burzyć i budować na nowo.

• zobacz więcej informacji o Dragon
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail