Bandonegro Sextet “We Are Tango”

CK Zamek Sala Wielka Święty Marcin 80/82

Sobota, 31 Sierpnia, godz. 18:00

Bandonegro Sextet “We Are Tango”
31.08.2024 godzina 18.00
Sala Wielka
bilety: 149zł
gotangofestival.com

Zapraszamy do Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, na wyjątkowy wieczór pełen pasji i magii TANGA podczas koncertu "WE ARE TANGO". Koncert odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 18:00.

Na scenie wystąpi BANDONEGRO - światowej klasy polski zespół tango wraz z utalentowanymi muzykami jazzowymi - Dawidem Kostką i Mateuszem Brzostowskim. Muzyce towarzyszyć będzie zmysłowy taniec w wykonaniu- Yanina Muzyka i Emmanuel Casal, argentyńskich tancerzy nowej generacji, mistrzów świata w World Stage Tango Championship z 2021 roku.

Bandonegro to czterech wszechstronnych i utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których przyjaźń, pasja i miłość do muzyki tango przenikają każdy dźwięk tworząc niezwykłe emocję podczas ich koncertów. Zespół przemierza kontynenty, wypełniając sale koncertowe od Ameryki Południowej, USA, Europę aż po Azję. Niezwykła energia, pomysł muzyczny i świeże brzmienie sprawiają że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie, należąc obecnie do najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku.

Podczas koncertu zabrzmią autorskie kompozycje zespołu, które płynnie łączą tradycję tango z jazzową improwizacją i nowoczesnym brzmieniem. Ich muzyka, często określana mianem rewolucji tangowej, przenosi granice tego, czym może być tango, zachęcając słuchaczy do poznania tego gatunku w zupełnie nowym świetle. Czerpiąc inspirację z legendarnego Astora Piazzolli, którego rewolucyjne podejście do tanga odmieniło gatunek, Bandonegro zaprezentuję również autorskie aranżację jego kultowych utworów.

Zmysłowy taniec jednych z najlepszych tancerzy tanga na świecie sprawi, że każda chwila koncertu stanie się jeszcze bardziej intensywna i ekscytująca. Całość widowiska dopełni wizualizacja współgrająca z muzyką, tworząc niezapomniany spektakl dla zmysłów.

Recenzje:

„Ich muzyka to nowe spojrzenie na tango. Wykonywana perfekcyjnie, bardzo emocjonalnie i z dużą fantazją […] ”- Dionizy Piątkowski (dziennikarz muzyczny, organizator festiwalu Era Jazzu)

„Bandonegro to nie tylko zespół, to zjawisko na polskiej scenie muzycznej” - Adam Baruch (Jazz Forum, Polish Jazz)

„Niespotykana energia i wyjątkowy dźwięk. Jest ich czterech, a brzmią jak 10 osobowa orkiestra!” - Nito Garcia (legendarny argentyński tancerz)

„Wasza muzyka porusza serca. Jestem szczęśliwy, że mogłem Was usłyszeć! ”- Fernando Suarez Paz, legendarny skrzypek Astora Piazzolli

„Nie sądziłem, że Polacy tak świetnie grają TANGO! Wielki Szacunek” - José Colángelo, ostatni pianista orkiestry Anibala Troilo

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.