Pogoda jutro Pogoda Poznań
-7-8
Salon poezji: Piotr Polk
SPOTKANIE
Sobota 17 lutego 2018 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
luty
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Gościem 38. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Piotr Polk. Podczas wydarzenia nie zabraknie specjalnej oprawy muzycznej.

Piotr Polk w 1986 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, pod opieką Jana Machulskiego. W 1991 roku wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu, gdzie przebywał przez kolejne dwa lata. Występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Studio w Warszawie, a od 1997 roku współpracuje ze stołecznym Teatrem Syrena. Wystąpił w takich filmach jak m.in.: Lawa. Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza, Lista Schindlera, Pułkownik Kwiatkowski, Demony wojny wg Goi, Kochaj, Na układy nie ma rady. Szerokiej publiczności znany jest z ról w takich serialach jak: Plebania, Sfora, Samo życie, Oficer, Ojciec Mateusz, Lekarze czy W rytmie serca. Piotr Polk jest także aktorem dubbingowym, który ma na koncie takie filmy jak: Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I i II, Auta 2, Muppety: Poza prawem, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.