blog background
 
Piotr Barełkowski: Nieprzystosowany
barelkowski, tvagro, tvexpo
metka_epoznan
Rolnicy na ulicach Poznania?
ok
3
not ok
2
liczba odsłon: 283
Odpowiadając na pytanie w tytule - na pewno NIE. W naszym regionie rolnictwo rozwija się bardzo dobrze i ilość frustratów nie umożliwia skutecznych blokad Bułgarskiej, czy Św. Marcina :) Ale dlaczego protestują..? Zerknij na wideo, lub przeczytaj: 

Kampania wyborcza sprowokowała ujawnienie dwóch rolniczych Polsk...Pierwsza to Polska PSL, zadowolonych rolników, którzy sporo zyskali na Wspólnej Polityce Rolnej UE, których gospodarstwa rozwijają się i których w sposób szczególny dotyczą zapewne statystyki GUS, mówiące o awansie polskiej wsi i wyższym, niż w mieście dochodzie na mieszkańca. Druga Polska to domena byłych działaczy Samoobrony, protestujących przeciw istnieniu stad dzików i żądających wsparcia kredytów na ciągniki dla gospodarzy, którzy dzięki dopłatom unijnym je otrzymali a dziś przez zbyt słaby potencjał swoich gospodarstw nie są w stanie ich spłacać. To wyraźna mniejszość. Kto ma rację? 

Czy zakłamani działacze Samoobrony, protestujący przeciw importowi zbóż ze Wschodu a sami zajmujący się takim importem? Czy rolnicy chcący kontynuacji rozwoju wsi w oparciu o obecne przywileje oraz unijne możliwości? Prawdopodobnie jakaś korekta obecnego kierunku jest potrzebna, ale czy nie przekreśli ona dorobku i sukcesów ostatnich lat. Jedno jest pewne - głosy protestujących stanowią zdecydowany margines i są krytykowane przez wielu rolników.
 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Autor: Rolnikom się wspaniale wiedzie, i polacy to jednoznacznie oceniają - protesty to farsa, społeczeństwo tego nie kupuj
dodano: Poniedziałek, 2015.03.16 15:41, IP:62.21.103.XXX
ok
3
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Marek Barankiewicz