blog background
 
architekt-poznan_com: Architekt Poznań - biel i czerń
architektura; wnętrza, projekt; wizualizacje; projektowanie; ZANDA; architekt
metka_epoznan
Kamień
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 23

Kamień dekoracyjny to w ostatnich latach jeden z najbardziej oryginalnych materiałów wykończeniowych. Stosowany praktycznie w każdym pomieszczeniu od wiatrołapu, poprzez salon, sypialnię po łazienkę. Jednak czy zawsze wybór kamienia jest właściwą decyzją? Niekoniecznie.

Jaki kamień wybrać na podłogi, a jaki na ściany…?

We wnętrzach można wykorzystać wiele rodzajów kamienia. Wybór konkretnego kamienia na ścianę i podłogę zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać we wnętrzu. Najczęściej jednak na posadzki wybieramy granit. Chętnie też sięgamy po marmur. Coraz częściej proponuje się także użycie innych kamieni np. wapieni, kwarcytów, trawertynów. Jeżeli chodzi o wykończenie ścian w tym względzie panuje duża dowolność. Kupując kamień dekoracyjny do wykończenia wnętrz na pewno należy wziąć pod uwagę nie tylko jego rodzaj, ale również klasę, twardość i sposób wykończenia powierzchni kamienia dekoracyjnego, które znacząco wpływają na jego cenę. We wnętrzach można wykorzystywać wszystkie skały o twardości powyżej 2 w skali Mohsa. Te o małej spoistości są wzmacniane odpowiednimi klejami i szpachlami. Wykorzystanie tego materiału wykończeniowego we wnętrzach nie wiąże się z ryzykiem wynikającym z narażenia go na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, czyli mrozu, deszczu lub bardzo dużego słońca, które mogą zniszczyć jego powierzchnię, dlatego można tu wykorzystać każdy rodzaj kamienia naturalnego.

W powszechnej opinii o tym, że kamień jest trwały, kryje się tylko część prawdy. Kamienie dekoracyjne bardzo różnią się między sobą twardością i nasiąkliwością. Nawet powtarzane często uogólnienia, że najtrwalsze są granity, bazalty i piaskowce, a marmury nasiąkliwe, nie są w pełni uzasadnione. Wśród piaskowców są twarde i miękkie, a pośród marmurów można wyróżnić mało, średnio i bardzo nasiąkliwe.

O gatunku kamienia decyduje wybarwienie i jakość sprzedawanych z danego kamienia elementów. Między pierwszym a drugim gatunkiem mogą być różnice kolorystyczne, drugi może mieć też wady powierzchni lub uszkodzenia mechaniczne. Wybór gatunku należy jednak przede wszystkim uzależnić od zamysłu aranżacyjnego. Nie zawsze optymalny będzie kamień w pierwszym gatunku. Jeżeli zależy nam na wiekowym wyglądzie kamiennego wykończenia, wybierzmy drugi gatunek. W tym przypadku nierówne i poobłamywane brzegi będą bardzo pożądane. Poza tym za taki kamień zapłacimy nawet o 50% mniej.

Więcej na stronie:
www.architekt-poznan.com

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ARCHITEKT-POZNAN_COM
architekt-poznan.epoznan.pl
RSSsend_message
Pracownię Architektoniczną ZANDA założyłem w 2011r. Bazując na
doświadczeniu zdobytym w wiodących firmach architektonicznych mających swoje siedziby na terenie Poznania, staram się wprowadzać produkty, cechujące się niebanalną formą, najnowszymi trendami w branży, jednocześnie spełniające najbardziej wysublimowane gusta i oczekiwania moich klientów. Moje projekty cechuje funkcjonalność i dbałość o każdy detal z zachowaniem kontekstu miejsca, kultury, historii, jak również tradycji. Dla lepszego pokazania istoty danego projektu dla wszystkich projektowanych obiektów wykonuje modele trójwymiarowe brył budynków, bazując na oprogramowaniu Graphisoft Archicad. Modele prezentowane są podczas spotkań z klientami w ramach projektu budowlanego. Do swojej pracy podchodzę z pasją i pełnym zaangażowaniem. Każdy tworzony przez mnie projekt jest wyjątkowy i niepowtarzalny, łączy indywidualne preferencje klienta z moją wiedzą i doświadczeniem.
ARCHIWUM WPISÓW
Dekoracje okienne (9 sie 2018)
Podłogi (16 lip 2018)
Skosy (22 cze 2018)
Zieleń (30 maj 2018)
Kolor elewacji domu (24 maj 2018)
Kamień (16 maj 2018)
Architekt Poznań - mała łazienka (10 maj 2018)
Architekt Poznań - biel i czerń (10 maj 2018)