Pogoda jutro Pogoda Poznań
90

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Policyjny pościg za seicento: kierowca był kompletnie pijany
sk | aktualizacja: Poniedziałek, 7 2018 roku, godzina 23: 1

5 lat grozi kierowcy, który kompletnie pijany uciekał przed policją.

Policyjny pościg za seicento: kierowca był kompletnie pijany
fot. Policja

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek w rejonie miejscowości Osieczna (powiat leszczyński). Patrolujący okolicę dzielnicowy dał kierującemu fiatem seicento sygnał do zatrzymania.

- Na ten widok mężczyzna przyspieszył i wjechał w polną drogę. Wówczas policjant natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego leszczyńskiej jednostki, a następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszył w pościg za kierowcą fiata. Rozpędzone auto uciekało polnymi i leśnymi drogami. Ostatecznie samochód zatrzymał się w rowie usytuowanym w polu zboża - relacjonowała asp. sztab. Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjant zatrzymał kierowcę, a badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto 54-latek od kilku miesięcy posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia - poinformowała asp. sztab. Żymełka.