Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-6

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Młodzi Wielkopolanie wśród niechlubnych rekordzistów. Mają najwięcej długów
KaT | aktualizacja: Środa, 3 2018 roku, godzina 14: 1

152 tysiące Polaków w wieku 18 - 25 lat ma długi na łączną kwotę 535 mln złotych!

Młodzi Wielkopolanie wśród niechlubnych rekordzistów. Mają najwięcej długów
Krajowy Rejestr Długów

Tylko przez ostatni rok dług młodych Polaków wzrósł o… 62% z niespełna 310 do 535 mln złotych. Jak informuje Krajowy Rejestr Długów, młodzi ludzie przeważnie zaciągają zobowiązania finansowe, by spełnić swoje zachcianki związane np. z zakupem drogiej elektroniki czy markowych ubrań. Nie biorą przy tym pod uwagę swoich możliwości finansowych. Liczy się tylko to, by w mediach społecznościowych pokazać się z drogim sprzętem lub w egzotycznych krajach.

Co ciekawe tylko 17% osób branych pod uwagę w tym zestawieniu, mieszka na wsi. Zdecydowaną większość stanowią osoby mieszkające w miastach i to tych największych w Polsce. - W mieście żyje się dużo szybciej, niż na wsi. Dominuje też konsumpcyjne podejście do życia, szczególnie wśród młodych, którzy dopiero co weszli w dorosłość. Wyznają zasadę: „chcę wszystko tu i teraz” - wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Gdzie mieszka najwięcej młodych dłużników? Na Śląsku. Jest ich ponad 21 tysięcy. Mają ponad 84 mln złotych długów. Na drugim miejscu jest Wielkopolska z więcej niż 16 tysiącami dłużników zalegających ze spłatą 55 mln złotych. Ostatnie miejsce na niechlubnym podium zajmują mieszkańcy Mazowsza. Prawie 16 tysięcy osób ma długi na 56 mln złotych. Absolutną rekordzistką jest mieszkanka Wrocławia. Ma 24 lata i 625 tysięcy złotych długu.