#369 Liturgy (US) | LAS

PAWILON - oddział Galerii Miejskiej Arsenał Ewangelicka 1

Niedziela, 8 Września, godz. 20:00

Liturgy to projekt Haeli Ravenny Hunt-Hendrix, której tęskny, energetyczny „transcendentalny black metal” egzystuje w przestrzeni pomiędzy metalem, muzyką artystyczną i sakralnym rytuałem. Obecny skład: Mario Miron (gitara), Tia Vincent-Clark (bas) i Leo Didkovsky (perkusja).

Ceniony za połączenie szczerych emocji, złożoności kompozycji, śmiałości stylistycznej i intensywnej energii na żywo, zespół jest jednocześnie medium i platformą dla dramatu i teologii. Został założony jako solowy projekt Hunt-Hendrix w 2005 roku, kiedy studiowała filozofię i kompozycję klasyczną na Uniwersytecie Columbia. W 2009 roku Hunt-Hendrix pobudziła gorące dyskusje w muzycznym świecie swoim tekstem „Transcendental Black Metal”, a po rozwinięciu się do kwartetu, wywołała furię na całym świecie swoim drugim albumem z 2011 roku „Aesthethica”, w którym połączono black metal z matematycznym rockiem.

Ich ambitny album The Ark Work z 2015 roku wzbudził kontrowersje ze względu na włączenie produkcji IDM i trapów do ich muzycznego języka. Jesienią 2019 roku umocnili ten świat dźwięków swoim czwartym albumem studyjnym H.A.Q.Q., który jest powiązany z trwającą serią wykładów filozoficznych na YouTube.

Ich piąty album studyjny, opera zatytułowana Origin of the Alimonies, ukazał się w listopadzie 2020 roku, nagrany z ośmioosobowym zespołem kameralnym i wykonany na festiwalu Roadburn w 2021 roku jako ścieżka dźwiękowa do tytułowego filmu stworzonego przez Hunt-Hendrix. Po indywidualnej wystawie rzeźby w 2022 r., w 2023 r. ukazał się album 93696.

Wstęp: 50 zł (ulgowy, poniżej 26 lat i powyżej 60) / 60 zł (normalny)
Koncert dofinansowany jest z budżetu Miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.