Reklama

Ruszył kolejny proces byłego burmistrza Murowanej Gośliny. Tym razem chodzi o seksualne wykorzystanie pasierbicy

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

O sprawie zrobiło się głośno w sierpniu ubiegłego roku.

Jak wówczas ujawniono w programie "Śledczym okiem" na TVP INFO, Dariusz U. usłyszał zarzuty związane nie tylko z zarządzaniem lokalnym samorządem. Przygotowano dwa akty oskarżenia w jego sprawie. Jeden to 24 zarzuty, o czym pisaliśmy już wcześniej. W drugim akcie oskarżenia pojawiły się tylko dwa zarzuty, w tym dotyczące psychicznego znęcania się nad swoją byłą żoną - Ukrainką Iryną S. Mężczyźnie zarzuca się też, że przez okres dwóch lat dopuszczał się innych czynności seksualnych z 12-letnią córką kobiety. Para się rozwiodła, a do teraz trwa sądowa sprawa o alimenty.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, właśnie ruszył proces w tej sprawie. Wyłączono jawność rozprawy. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Przypomnijmy, że Dariusz U., ówczesny burmistrz Murowanej Gośliny, na początku 2022 roku został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. korupcji, żądania łapówek jako warunku wykonania czynności urzędowych i niedopełnienia obowiązków służbowych przez burmistrza. W czerwcu ubiegłego roku Prokuratura Krajowa podała, że U. zarzucono popełnienie 24 przestępstw. Proces w tej sprawie rozpoczął się we wrześniu. Grozi u do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro