Reklama

Rowerzystka, która zginęła w wyniku potrącenia przez tramwaj miała słuchawki na uszach?

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Sprawą zajmuje się prokuratura.

W poniedziałek chwilę po godzinie 8.00 na al. Wielkopolskiej doszło do potrącenia rowerzystki przez tramwaj. Kobietę przetransportowano do szpitala, ale mimo udzielonej pomocy, nie udało się jej uratować.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 54-letnia kobieta w momencie gdy dojechała do przejścia dla pieszych, przeprowadziła manewr skrętu w lewo na tym przejściu i została potrącona przez jadący w tym samym kierunku tramwaj - mówi w rozmowie z Telewizją WTK Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Kobieta miała poruszać się po jezdni, równolegle do tramwaju.

Prokuratura będzie teraz ustalać jakie światło świeciło się na sygnalizatorze, gdy na przejście wjechała rowerzystka. Z informacji Radia Poznań wynika, że kobieta jechała rowerem w słuchawkach na uszach. Prokuratura ani policja tego nie komentują. Służby są już w posiadaniu nagrania m.in. z kamer umieszczonych w tramwaju.

Z relacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że motorniczy, który prowadził tramwaj, jest w fatalnym stanie psychicznym. To doświadczony pracownik, który dotąd nie brał udziału w żadnym wypadku czy kolizji. Zaoferowano mu pomoc psychologiczną.

Od początku wakacji na drogach w Wielkopolsce doszło do 142 wypadków z udziałem rowerzystów. - Zginęły w nich trzy osoby. Z analiz, które posiadamy wynika, że 1/3 tych zdarzeń jest wywołana przez samych rowerzystów - mówi Telewizji WTK Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro