Reklama
Reklama

Sikorskiego: kierowcy zastawiają prawidłowo zaparkowane samochody. "Pocałuj mnie pani w d**ę"

fot. Astrid

Zdaniem naszej czytelniczki, takie sytuacje to tutaj codzienność.

- Odkąd parkuję na ulicy Sikorskiego, wedle przepisów - na chodniku, jestem nagminnie zastawiana przez inne samochody pozostawiane na ulicy - pisze Astrid. - W środę czekałam 15 minut zanim zjawił się kierowca. Zamiast słowa przepraszam usłyszałam "pocałuj mnie pani w d**ę" - dodaje. Jej zdaniem, władze nic nie robią z problemem, który powtarza się tutaj codziennie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Przemysław Piwecki ze straży miejskiej zapewnia, że strażnicy o problemie wiedzą. - Nie możemy wystawić w jednym miejscu patrolu na stałe, ale w miarę możliwości, oprócz zgłaszanych interwencji, będziemy tam częściej. Od początku września rejon ten zostanie uwzględniony w zadaniach doraźnych dla strażników rejonowych referatu Wilda - mówi.

Czytelniczka zwraca też uwagę na problem z dodzwonieniem się do straży miejskiej. - W I półroczu tego roku dyżurni przyjęli do realizacji 39 366 zgłoszeń, z czego 13200 spraw przekazano pocztą elektroniczną. Oznacza to, że ponad 26 000 osób dodzwoniło się, i to w zdecydowanej większości w przedziale czasu od godz. 8.00 rano do 20.00. Tak więc są okresy dużego nasilenia - jednocześnie dzwoni po kilka, a nawet kilkanaście osób, co powoduje, że nie wszyscy od razu uzyskają połączenie - tłumaczy Piwecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
15.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro