Reklama
Reklama

Chaos w trakcie przebudowy ulic Taczaka i Garncarskiej? "Tak wygląda "rewitalizacja" ulicy"

fot. Marta / Telewizja WTK
fot. Marta / Telewizja WTK

Mieszkanka tego rejonu Poznania skarży się na chaos panujący na placu budowy.

Marta, widzka Telewizji WTK, przysłała do redakcji zdjęcia, na których jej zdaniem widać jak duży chaos panuje na ulicach Taczaka i Garncarskiej. Kobieta skarży się na prowizoryczne dojścia do domów wykonane z palet i cegieł, rozwalone szyldy reklamowe, dziury czy niezabezpieczone metalowe pręty.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Ulice Taczaka i Garncarska są na całej ich długości i szerokości placem budowy i poruszając się po nich należy zachować szczególną ostrożność. Zwrócono wykonawcy uwagę, żeby na bieżąco monitorował porządek na placu budowy - wyjaśnia Maja Chłopocka-Nowak z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W przypadku dojścia do budynku wykonanego z palet i kostek, PIM przyznaje, że trwa tam wykonywanie konstrukcji pod chodnik. - Wykonawca wychodząc naprzeciw utrudnieniom zapewnił rozwiązanie tymczasowe. Nie ulega jednak wątpliwości iż "standard" zapewnionego rozwiązania jest niedopuszczalny, a wykonawca został zobowiązany do ich demontażu i zapewnienia bezpiecznego sposobu dojścia do posesji - dodaje. Takie "atrakcje" w tym miejscu mają się zakończyć we wtorek - zostanie tu bowiem wykonana warstwa podbudowy z kruszywa, po której mieszkańcy dojdą do budynku.

- W kwestii uszkodzenia szyldu spowodowanego trwającymi na ul. Taczaka i Garncarskiej pracami budowlanymi informuję, iż wykonawca jest w kontakcie z przedsiębiorcami i ustala na bieżąco ewentualne naprawy. Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac -
kończy.

  • Aktualizacja
    wtorek, 13.08.2019 r., godz. 20.35
    Aktualizacja
    wtorek, 13.08.2019 r., godz. 20.35
    Wykonawca poprawił dojście do budynku widoczne na zdjęciu głównym. photo

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro