Reklama
Reklama

Będą pikietować w obronie skłotu Rozbrat: "Komorniku, NIE licytuj! Rozbrat zostaje"

fot. Rozbrat

Już w maju podawaliśmy, że komornik chce zlicytować działkę, na której od 25 lat działa Rozbrat.

- Komornik chce zlicytować działkę, którą zajmuje Rozbrat. Działa na zlecenie handlarzy długami, firmy Finance Project Polska. Spółka ta kupiła dług firmy Darex, która porzuciła teren przy ul. Pułaskiego w latach 90. Komornik wycenił Rozbrat i pobliskie działki na ok. 6 mln zł. Licytacja może zostać ogłoszona w każdej chwili i może dojść do niej 2 tygodnie od momentu ogłoszenia - informują aktywiści z Rozbratu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

To właśnie teren przy ulicy Pułaskiego, opuszczony przez firmę Darex, od 25 lat jest siedzibą środowiska wolnościowego i anarchistycznego. Działacze przy wykorzystaniu własnych środków finansowych doprowadzili lokale do stanu używalności. Na terenie działek prowadzona jest działalność kulturowa, społeczna, polityczna.

- Komornik dąży do licytacji bez względu na skargi składane przez działkowców i mieszkańców Rozbratu. Komornik oddalił wniosek o zwolnienie nieruchomości spod egzekucji, nie biorąc pod uwagę, że w toku jest sprawa o zasiedzenie. Działkowcy złożyli skargę na opis i oszacowanie nieruchomości, wskazując na zaniechania związane z błędnymi pomiarami budynków, błędną wyceną i prowadzeniem postępowania bez udziału Skarbu Państwa, jako osoby posiadającej tytuł prawny do tego terenu - dodają.

17 czerwca o 15.00 przed biurem komornika przy ulicy Kochanowskiego 4 odbędzie się demonstracja pod hasłem "Komorniku, NIE licytuj!". - Komornik ma w tym czasie dyżur - skoro wysyłane do niego pisma nie zadziałały, niech usłyszy nasz głos z ulicy - kończą i apelują o wsparcie "wszystkich przyjaciół Rozbratu".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro