Reklama
Reklama

Przejazd kolejowy w Puszczykowie: kolejny kierowca próbował "oszukać przeznaczenie"

Auto już poza przejazdem | fot. Tom
Auto już poza przejazdem | fot. Tom

W poniedziałek rano na przejeździe kolejowym w Puszczykowie jednemu z kierowców zepsuło się auto.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Na przejeździe stało auto na światłach awaryjnych. Dodatkowo podniesione było na lewarku i mężczyzna bez żadnych skrupułów próbował je naprawić - pisze Tom. - Jeden z innych kierowców próbował nakłonić kierowcę do opuszczenia torowiska, niestety mężczyzna w obcym języku wyraził swoje niezadowolenie ze zwróconej uwagi i nie zamierzał zaprzestać naprawy - dodaje.

Widzący całe zajście inni uczestnicy ruchu nie poddawali się, wiedząc jakie mogą być konsekwencje pozostawienia pojazdu na przejeździe. - Ostatecznie kierowca, który zwrócił mu uwagę, zgłosił całą sytuację przez interkom znajdujący się przy rogatkach. Kilka chwil później zaczęły się zamykać rogatki i dopiero wtedy kierowca Multipli w panice, autem podniesionym na lewarku, cudem zjechał z przejazdu, przez który przejechał pociąg. Kolejny mistrz kierownicy "oszukać przeznaczenie w Puszczykowie" - kończy.

W kwietniu na tym samym przejeździe kolejowym doszło do tragicznego wypadku. Karetka utknęła między szlabanami i zmiażdżył ją rozpędzony pociąg. Zginęły dwie osoby. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro