Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Dąbrówka - Leśna Polana w Dopiewcu dla aktywnych

REKLAMA
czwartek, 16.05.2019 r.
godz. 10.00
REKLAMA | czwartek, 16.05.2019 r., godz. 10.00
Dąbrówka - Leśna Polana w Dopiewcu dla aktywnych

Najlepszych warunków do prowadzenia aktywnego stylu życia należy szukać poza miastem. A konkretnie na przedmieściach Poznania – w Dopiewcu, gdzie mieszkańcy osiedla Dąbrówka - Leśna Polana mogą każdego dnia korzystać z licznych form aktywności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Osiedle Dąbrówka - Leśna Polana w Dopiewcu to nie tylko zaciszne miejsce stworzone do spokojnego życia z dala od miejskiego zgiełku. Lokalizacja inwestycji deweloperskiej korzystnie wpływa również na aktywny tryb życia mieszkańców.

Biegacze i chodziarze nordic walking mogą codziennie przemierzać 10-kilometrową trasę biegową w Lesie Zakrzewskim. Jest to specjalnie oznaczona dębowymi słupkami kilomertażowymi droga, na której już 26 maja odbędzie się kolejna edycja największej imprezy sportowej w gminie Dopiewo – Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki, organizowany przez GOSiR Dopiewo oraz pod patronatem Dewelopera LINEA. 

To już IX edycja Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki. Tradycją stało się, że w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce przy ul. Parkowej na skraju lasu Palędzie Zakrzewo spotykają się biegacze mali i duzi oraz chodziarze nordic walking. Dzieci do pokonania mają w zależności od wieku od 200 do 1000 metrów, biegacze biegu głównego 10 km, a chodziarze 7,5 km. W biegu bierze udział 600 biegaczy, 150 chodziarzy nordic walking i około 400 dzieci – w proporcjach 50% mieszkańców gminy Dopiewo i 50% mieszkańców gmin sąsiednich - informuje współorganizator.

Oprócz Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki, GOSiR Dopiewo organizuje w 2019 roku ok. 40 imprez sportowych dla dzieci i dorosłych, m. in.: Zeuski – dopiewskie igrzyska przedszkolaków, Cross Duathlon Żarnowiec czy Festyn Lekkoatletyczny w Dąbrówce. 

Lokalizacja osiedla Dąbrówka - Leśna Polana sprzyja także rowerzystom. Mają oni do dyspozycji ok. 60 km oznaczonych tras i szlaków rowerowych na terenie gminy Dopiewo. Osiedle to ponadto doskonała baza wypadowa na dłuższe wycieczki rowerowe, np. do Wielkopolskiego Parku Narodowego lub do Puszczykowa przez Szreniawę, gdzie można się dostać Grajzerówką, zahaczając o Jezioro Góreckie.

Gmina Dopiewo dba również o tych, którzy lubią gry zespołowe. W ostatnich latach wybudowano na terenie gminy kilka boisk i sal gimnastycznych. Jedną z nich (w Dąbrówce) można wynająć na międzysąsiedzkie rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę itp. 

Poza uprawianiem sportu, mieszkańcy osiedla Dąbrówka - Leśna Polana mają idealne warunki do spędzania wolnego czasu bardziej rekreacyjnie. Umożliwiają to m.in.: liczne ścieżki spacerowe w Lesie Zakrzewskim oraz plaże kąpielowe nad jeziorami Niepruszewskim oraz Lusowskim. Ponadto Deweloper Linea cyklicznie organizuje dla mieszkańców osiedla Dąbrówka - Leśna Polana rodzinny festyn, który będzie dodatkową okazją do odpoczynku oraz poznania sąsiadów.

Jak  stać  się  członkiem  aktywnej  społeczności  osiedla  Dąbrówka - Leśna  Polana?  Wystarczy zapoznać się z bieżącą ofertą Dewelopera Linea i wybrać dom lub mieszkanie dla siebie. W dniach 08-09.06.2019 Deweloper Linea znów zaprasza na „Drzwi Otwarte”. W godzinach 10:00-16:00 mieszkania będą otwarte dla nowych Klientów.

Wśród dostępnych lokali aktualnie szczególnie polecane są mieszkania z ogrodem o pow. od 27 m² do 88 m² i domy o pow. od  99 do 133 m². Do dyspozycji mieszkańców Leśnej Polany oddano kompleksową infrastrukturę towarzyszącą. Na osiedlu znajduje się piesza promenada wzdłuż lasu, plac zabaw, sklep spożywczy, cukiernio-piekarnia oraz powstające przedszkole publiczne. Osiedle zlokalizowane jest na zachód od Poznania, co stanowi ważny atut wpływający na czystość powietrza. 

Liczne  możliwości  sportowo-rekreacyjne,  komfortowe domy lub  mieszkania   i przyjazna  atmosfera  są dostępne już od 145 000 zł.  

Więcej informacji:
LINEA
BIURO SPRZEDAŻY
ul. Promenada 5
Dopiewiec
tel: +48 (61) 890 12 12
e-mail: linea@dabrowka.com.pl     
godziny otwarcia:
pon.-pt.: 9:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 16:00
www.dabrowka.com.pl

Reklama