Reklama
Reklama

Siostrzyczka młodego zawodnika Warty Poznań walczy o życie! Możesz pomóc

Blisko trzy miliony złotych potrzeba, aby przeprowadzić w Stanach Zjednoczonych operację ośmioletniej Nadii, która może uratować jej życie.

Pierwsze informacje o problemach Nadii pojawiły się już po porodzie -Urodziła się taka malutka. 1 800 gramów. Pamiętam to jak dziś... Przyszedł lekarz, powiedział, że ma dla mnie dwie wiadomości. Dobrą i złą. Dobra to taka, że Nadia żyje. Zła - że nie wiadomo, ile to potrwa. Nie mogłam w to uwierzyć. Nie chciałam. Nadunia miała podejrzenia wady genetycznej. Miała cechy dysmorficzne, jedna połowa jej ciała różniła się mocno od drugiej... Lewa rączka, nóżka, ale nawet policzek, uszko - wszystko po lewej stronie było mniejsze niż po prawej - opowiada mama.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Lekarze długo nie potrafili zdiagnozować dziewczynki, ale ostatecznie stwierdzono, że dziewczynka cierpi nazespół Silvera-Russella - arcyrzadki zespół wad wrodzonych. Jednak wbrew prognozom lekarzy, dziewczynka rozwijała się. Nigdy miała nie mówić, a zaczęła mówić. Niestety problemem okazała się skolioza kręgosłupa, który wykrzywiał się w zastraszającym tempie. Dziewczynka stała się stałym gościem szpitali, przechodziła kolejne zabiegi i operacje -Nadię zabija powoli wykrzywiający się kręgosłup. Implant, który miał go potrzymać, zawiódł... Skolioza wygrała. Wykrzywiła kręgosłup tak, że implant wykrzywił się razem z nim! Zdeformowany kręgosłup uciska i miażdży narządy. Zabiera im miejsce. Powoduje okropny ból. Zmniejsza objętość klatki piersiowej. Zabiera chęć życia, zostawia tylko ciężki oddech, potworne zmęczenie... Zabiera radość, zostawia ból - wyjaśnia mama.

Dziś Polscy lekarze nie potrafią pomóc dziewczynce, ale pomoc jest możliwa -Leczenia Nadii podejmą się lekarze z NewYork-Presbyterian Hospital... Przeprowadzą operacją usunięcia obecnego implantu, który zagraża życiu Nadii. Następnie Nadię czeka ponowne założenie wyciągu czaszkowego halogravity traction na około 2 tygodnie, a potem kolejna operacja wszczepienia właściwego implantu. To bardzo, bardzo skomplikowana procedura - opisuje mama.

Niestety koszt operacji jest astronomiczny. Potrzebne jest blisko 3 mln złotych. Zbiórka środków trwa w serwisie siepomaga.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro