Reklama
Reklama

Społeczność mieszkańców Naramowic posprzątała okolice Różanego Stawu. "Porzundek musi być"

fot. Wspólne Naramowice/FB

Około 50 osób zrzeszonych w grupie "Wspólne Naramowice" przez kilka godzin oczyszczało urokliwe otoczenie stawu na granicy Umultowa i Naramowic.

Akcja, która odbyła się w sobotę 2 marca, zakończyła się sukcesem - nie tylko frekwencyjnym, ale także jeśli chodzi o efekty. Przez kilka sobotnich godzin udało się posprzątać śmieci, nagromadzone w otoczeniu zbiornika wodnego. - Ilość śmieci, które znaleźliśmy przerosła nasze wyobrażenie. Tylko wokół stawu nazbierało się 30 worków śmieci i niezliczona ilość butelek! Znaleźliśmy komplet opon i keyboard z lat 80. - piszą na swojej facebookowej stronie przedstawiciele grupy "Wspólne Naramowice".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Przeprowadzenie tak skrupulatnego oczyszczenia otoczenia stawu nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców. Stąd też nie dziwią podziękowania, od których zdecydowali się rozpocząć swój wpis admini strony. - Dziękujemy, że znaleźliście czas na wspólny spacer i sprzątanie. Gdyby nie Wasza, drodzy Naramowiczanie pomoc, Staw Różany czekałby kolejne lata na uprzątnięcie - czytamy w poście społeczników.

Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie dzieci, które spędziły sobotnie popołudnie na sprzątaniu. - Bohaterami dzisiejszego dnia są najmłodsi uczestnicy, którym starczyło siły na długi spacer, sprzątanie i dobrą zabawę - twierdzi admin profilu.To nie koniec inicjatyw planowanych przez "Wspólne Naramowice". - Nie poprzestajemy na tym, inne miejsca czekają na swoją kolej, za tydzień ruszamy w miejsce dobrze znane mieszkańcom Naramowic - zapowiada grupa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro