Reklama
Reklama

Ewa Kopacz i Leszek Miller liderami wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej?

fot. PikusPOL/TT
fot. PikusPOL/TT

Coraz więcej mediów podaje informacje jakoby do europarlamentu z okręgu 7. mieli startować byli premierzy.

Do ogłoszenia wspólnego startu Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej pod szyldem Koalicji Europejskiej doszło w sobotę. Zanosiło się na to już od początku lutego, kiedy to odbyła się wspólna konferencja polityków opozycji, będących w przeszłości Prezesami Rady Ministrów. Minęło nieco ponad dwa tygodnie, a przedstawiciele SLD oficjalnie zadeklarowali utworzenie wspólnych z list z największą partią opozycyjną.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Efektem takiego porozumienia są ustalenia dotyczące kształtu list. Politycy PO muszą się podzielić miejscami z prominentnymi działaczami postkomunistycznej partii. Jeśli wierzyć zwykle dobrze poinformowanemu dziennikarzowi Radia Zet i TVN24, Konradowi Piaseckiemu, a także portalowi Onet, który potwierdził jego nieoficjalne informacje, "jedynkę" w Poznaniu weźmie Ewa Kopacz, premier RP w latach 2014-15. Drugie miejsce ma za to przypaść Leszkowi Millerowi, pełniącemu ten urząd od 2001 do 2004 r.

Użytkownicy mediów społecznościowych, w odpowiedzi na doniesienia o takim zestawieniu, przypominają wypowiedzi byłego szefa SLD z czasów gdy krajem rządził gabinet pod kierownictwem Ewy Kopacz. - Czy pan sobie wyobraża panią kanclerz Merkel, która chodzi po niemieckich pociągach i zagląda pasażerom do talerza? Albo kanclerz Merkel, która uczy się kierować ruchem drogowym. Pani Merkel kieruje, ale ruchem w całej Europie - mówił Miller na antenie TVP Info. - Niech się pani premier Kopacz zajmie tym za co jej płacą czyli rządzeniem. A nie zaglądaniem ludziom do talerza w czasie podróży - podkreślił.

Niewykluczone jednak, że spełni się wcześniej przepowiadany scenariusz, czyli ulokowanie na wielkopolskiej "jedynce" byłego prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro